NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Okrúhle výročie školy - slávnostný prejav

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:361

Počet písmen:1,950

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.08

Počet zobrazení / stiahnutí:14215 / 185

Veľkosť:2.3 kB

Milí rodicia, milí žiaci, milé slávnostné zhromaždenie! Zišli sme sa tu dnes, aby sme spolu s našou školou oslávili jej krásne dvadsiate narodeniny.

Presne pred dvadsiatimi rokmi, prvého septembra, bola slávnostne otvorená a privítala svojich prvých žiakov. V priebehu rokov sa ich tu vystriedalo tisíce, ale tiež množstvo ucitelov, ktorí sa s radostou starajú o naše vzdelanie. Pri tejto príležitosti mi napadla jedna pekná myšlienka, ktorú vyslovil pán de Montagen: „Musíš sa mnoho ucit, aby si poznal, ako málo vieš.“ Je to pravda, pretože clovek nemôže vediet všetko a cím viac sa ucí, tým má väcší pocit, že je ešte vela vecí, ktoré nepozná. A práve základná škola zacína túto predlhú cestu ucenia sa a poznávania nového. Ona viedla našu ruku, ked sme sa v prvej triede pokúšali napísat prvé písmenko, vypocítat prvý príklad. Dnes nám však ponúka okrem základného vzdelania ovela viac. Od roku tisícdevätstodevätdesiattri navštevujú školu aj telesne postihnuté deti, pre ktoré bol vybudovaný bezbariérový vchod a špeciálna trieda. Podporujeme výucbu cudzích jazykov, šport, najmä futbal, ochranu životného prostredia a mnoho iných aktivít. V školskom roku tisícdevätstoosemdesiattri až osemdesiatštyri vznikol folklórny súbor Kolovrátok, ktorý funguje dodnes. Škola vydáva vlastný casopis Ozveny z lúk. Každorocne poriada množstvo akcií, podujatí, aktivít a taktiež sútaží, kde môžu žiaci uplatnit svoj talent a schopnosti. Svojimi úspechmi dokazujú škole, že jej snaha nieco nás naucit, nebola zbytocná. Každá škola má žiakov lepších i horších. Samozrejme, že naša nie je výnimkou. Škole sa bezpochyby podarilo vyriešit množstvo problémov, no nie je to nic v porovnaní s tým, kolko nádherných zážitkov nazbierala za tie roky, co tu stojí.

V budúcich rokoch sa budeme snažit odstranovat naše nedostatky, vytvárat optimálne podmienky pre rozvoj tela i ducha, no hlavne vedomostí a umožnit všetkým žiakom ucit sa v prirodzenom prostredí. Verím, že všetci žiaci, ktorí túto školu navštevovali, navštevujú, a aj tí, co ju len budú navštevovat, opustia jej ochranné krídla s prekrásnou spomienkou, vdacnostou za všetko, co im dala a vždy sa sem budú radi vracat. Ved co už je pre školu krajším darom, ako usmiate tváre jej žiakov, ktorí ju majú radi? Preto jej zaželajme k výrociu ešte mnoho a mnoho rokov. Všetko najlepšie!Stiahnuté z www.antiskola.sk

Diskusia

REAGOVAT

koprdil napísal/a - 2. 4. 2007 - 17:38

Vyzerá to ve¾mi dobre, dúfam že za to dostanem jednotku. Je to fakt super sloh, urèite ti dalo moc práce ho napísa.

Zapoj sa do diskusie (1)