NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát LOĎ, KTORÁ SA PLAVÍ DO NEZNÁMA

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:511

Počet písmen:2,559

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:1.42

Počet zobrazení / stiahnutí:3336 / 103

Veľkosť:3.06 kB(Beletrizovaný životopis)

V jeden uzimený zasnežený mrazivý decembrový den sa v bojnickej nemocnici presne o pol štvrtej poobede ozval prenikavý vystrašený detský plac. Áno ja! Moja malickost sa takto hlásila o slovo.
„Kde som to? Preco tolko svetla? Co to robíte? To chladí…“ Velmi som sa prelakla a dohovárat som sa mohla iba jedinou, detom zrozumitelnou recou, ciže placom. Všetci to však brali ako samozrejmost a na moje otázky nikto neodpovedal. Ani k mamine ma hned nedali. Bola totiž stále pod narkózou. Až ovela neskôr som sa dozvedela, že ako cloviecik som mala namále. Narodila som sa týžden po termíne a to cisárskym rezom. Jediný devätmesacný zdroj potravy som mala obtocený okolo krku a mohla som sa zadusit. Osud však nechcel, aby sa tak stalo a mne bolo dožicené 14.12. 1984 uzriet svetlo sveta.
Hned nato ma previezli na izbu k ostatným, rovnako ukricaným kamarátom a postaralisa o mna tak, ako sa patrí. Nechali si ma tam však strašne dlho. Velmi mi chýbala moja mama, pri ktorej mi bolo ako v bavlnke. Až po mesiaci ma kvôli žltacke bezpecne odovzdali do jej nárucia a mohla som sa tešit z mojej prvej cesty autom. Cesty domov. Tam ma už plný ocakávania našiel brat. Zrazu sa z jednej milujcej osoby stali tri. Bola som stredobodom ich pozornosti. Všetci ma obskakovali predbiehajúc sa, kto ma skôr rozosmeje. Ani som sa nenazdala a nohy ma zacali akosi samé od seba trochu poslúchat. Na jazyk sa drali prvé hlásky, slabiky a slová.Takto som sa pomalu prepracovala až do skôlky. Trávila som v nej však velmi málo casu, pretože vždy si nejaká tá choroba vybrala mna, aby sa mohla vyzúrit. Posledný tretí rok som ale poctivo do škôlky chodila. Chcela som co najrýchlejšie zanechat bábiky v kocíkoch a byt v škole. Aj zdravie sa trochu umúdrilo a ja som mohla 1. septembra hrdo vykrocit do 1. B triedy Základnej školy v wwwantiskolask Turanoch. Mamina ma samozrejme sprevádzala, ved to bol môj velký den. Rýchlo som si na nových kamarátov a triednu pani ucitelku zvykla. Ked som sa ucila citat, písat a pocitat, cítila som sa velmi múdro. Na jednoduché slová a príklady sa však rok co rok zacali nabalovat coraz zložitejšie a vo velkom množstve. Zacala som sa venovat nejakým tým záujmom, z ktorých ma najviac upútalo a dodnes fascinuje cítanie historických románov. Velmi som si oblúbila modernú hudbu, ktorá sa pocas tohoto obdobia stala pre mna neodmyslitelnou. Ani zrazu odznela tá dôležitá veta: „Musíš si vybrat strednú školu!“ Ubehlo to velmi rýchlo. Ani som si nestihla užit ten povznášajúci pocit, byt na škole najstarší. Myslím však, že ho coskoro budem môct opät zažit.
Teraz som už totiž v polovici plavby lodou, zvanou Obchodná akadémia v Martine. Chcela som sa sem dostat a podarilo sa mi to. Môžem o sebe povedat, že už pomaly zacínam dospievat a pozerat sa na veci celkom inak. Som úplne obycajným dievcatom s primeranou výškou, stredne dlhými hnedými vlasmi a neidentifikovatelnými ocami zeleno-modro-sivej farby, ktorá je stále iná.
Nechcem však príst o tú detskú radost zo života, z nových vecí a preto sa budem vždy snažit byt radšej velkým dietatom ako malým dospelým.

Diskusia

REAGOVAT

Toxin napísal/a - 16. 3. 2006 - 17:59

ked to prerobim snat dostanem aspoò 2....

Zapoj sa do diskusie (1)