NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát DOMOVSKÁ TRIEDA

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Slohy a fejtóny

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:259

Počet písmen:1,503

Jazyk:Slovenský jazyk

Orient. počet strán A4:0.84

Počet zobrazení / stiahnutí:3031 / 86

Veľkosť:1.75 kB(Opis)


Dlho som sa zamýšlala na tým, ktorá z ucební na Obchodnej akadémii v Martine je moja najoblúbenejšia. Pri porovnávaní to vyhrala odborná ucebna dejepisu. Hlavným dôvodom je asi to, že je to naša domovská trieda. Patrí medzi jediné, v ktorých sú závesy. Na každom z troch velkých okien máme pekné muškáty, o ktoré sa s láskou stará pani profesorka Vrabková. Oproti prvému oknu sa hrdo vypínajú historicky pôsobiace trojmetrové biele dvere. Vedla dverí sa v lavom rohu nachádza vela velkých, ale aj malých máp popisujúcich dejepisné udalosti. Odo dverí napravo je umiestnené biele keramické umyvadlo a nad ním naša nástenka. Je to jediný wwwantiskolask kus, ktorým sme do tejto ucebne prispeli my a ktorý ma nastarost naša spolužiacka, velká výtvarnícka Janka.. Ona obohatila našu triedu aj o portrét muža z dejepisnej ucebnice. Meno žial nevieme. Školský rozhlas, sice nefungujúci, možno uzriet tesne pod stropom medzi dverami a nástenkou.
Ked sa ktorýkolvek z nás cez vyucovanie pozrie doprava, uvidína stene spolu s dverami, umývadlom, rozhlasom a nástenkou aj velké panely s motívmi Velkej Moravy, Slovenského národného obrodenia, Matice slovenskej, dejín Martina a Obchodnej akedémie v Martine, taktiež dielo pani profesorky Vrabkovej.
Pri ústnych odpovediach je pre nás vyhradené miestecko pred zelenou drevenou tabulou, vedla ktorej sa z praavej strany nachádza skrina s videom a televízorom slúžiaca pri výuke a z lavej strany skrinka plná rozlicných kníh a videokaziet.
V žiadnej triede nesmie chýbat štátny znak. U nás si našiel svoje miesto rovno nad tabulou. Vzadu v triede sú umiestnené vitrínky s rôznymi dejepisnými faktami a poznatkami, taktiež slúžiacimi pri výuke. Všetko toto spolu tvorí velmi peknú triedu, v ktorej sa budem vždy dobre cítit.

Diskusia

Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Systém na správu… 27. 11. 2007 1660 -- --
 
sk Informacný systém… 8. 11. 2005 2431 -- --
 
sk Vytvorenie webového… 30. 10. 2009 2497 -- --
 
sk DOPADY HOSPODÁRSKEJ… 20. 1. 2011 3682 -- --
 
sk Pocítace, siete -… 16. 8. 2005 2549 -- --
 
sk Elektronické… 26. 8. 2007 2582 -- --