NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom referátov: (12584)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Referát Florida

Odoslať známemu Stiahnuť Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Doplnkové informace o referáte:

Oblasť:Geografia

Autor: antiskola@antiskola.eu

Počet slov:2350

Počet písmen:12,028

Jazyk:Český jazyk

Orient. počet strán A4:6.68

Počet zobrazení / stiahnutí:4162 / 131

Veľkosť:14.21 kB

1. POLOHA

Florida je poloostrov a zároven stát USA na jihovýchode Severní Ameriky.
Leží asi 2 720 km severne od rovníku (na sever od obratníku Raka mezi 24,5 a 31stupnem severní šírky), což je pro srovnání približne na úrovni jižní cásti Egypta. Je dlouhá 1 275 km (od severu k jihu) a široká približne 210 km (od západu k východu). Její rozloha je 150 690 m2, což je asi rozloha Anglie a Walesu dohromady.
Florida je ohranicena Atlantickým oceánem a Mexickým zálivem. Stát tvorí jak celý poloostrov, tak ješte výbežek na severozápade, protáhlé ostrovy na východe (West Palm Beach, Jupiter, Singer Island) a západe, a Florida Keys na jihu (což jsou také ostrovy). Dnešní hlavní mesto státu, Tallahassee ,je ve stredu severní oblasti.
Je to nížinatá oblast s polohou 30 m nad morem. Nejvyšší bod LakeWood je nedaleko hranice s Alabamou a leží pouze 105 m nad morem.
. Geologové odhadují, že Florida je jednou z nejmladších castí USA a poslední zemskou masou, která se vynorila z praoceánu.


Rozdelení:

JIHOVÝCHOD
Miami
Miami Beach
Everglades
Fort Lauderdale
oblast Palm Beach
oblast Martin a Sv. Lucie


SEVEROVÝCHOD
Sv. Augustine
Jacksonville
Gainesville

SEVEROZÁPAD
Pensacola
Panama City
Tallahassee
jižne na Cedar Key

ZÁPADNÍ POBREŽÍ
Tampa Bay a okolí
Bradenton
Sarasota
Fort Myers
okolí Naples

FLORIDA KEYS
Key largo
Upper Keys
Lower Keys


ORLANDO A strední Florida
Orlando
Walt Disney World
okolí Disney
okolí Orlanda

VÝCHODNÍ POBREŽÍ
Vero Beach
Melbourne
Space Coast
Daytona Beach, Vnitrozemské parky

2. Podnebí
Jaro a podzim jsou období, kdy prevládá slunné a príjemné pocasí potvrzující nápis na státních poznávacích znackách Floridy, který zní ”The Sunshine State” (slunecní stát). V tomto období se nejcasteji objevují hurikány a to od cervna do listopadu, nejcasteji potom v zárí.
Léto, trvající zhruba od konce kvetna až do poloviny ríjna, je velmi horké a vlhké.Prumerné rocní teploty v léte jsou 26,9 °C (80,5 °F) na severu a 28,2 °C (82,7 °F) v jižních oblastech. Letní mesíce casto prinášejí tropické bourky a prumer srážek je 53 palcu (135 cm) rocne. To se mení od 40 palcu (100 cm) v Keys West do 62 palcu (157 cm) ve West Palm Beach. Tato oblast zažívá víc bourek než jakákoliv jiná cást USA a blesky zpusobují mnoho požáru.
Zimy jsou krátké a obecne teplejší než zimy na ostatních územích Spojených státu a jižní Evropy. Denní teploty se pohybují kolem 25 oC.

Prumerné teploty pro oblast Miami / Fort Lauderdale - Maximum / Minimum


I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.25/16 25/16 26/17 28/20 30/22 31/23 32/24 33/25 31/24 30/22 27/18 25/16
3. Hospodárství

Na Floride se zemedelství hodne zamerilo na pestování technických a speciálních plodin, a to napr. bavlníku, tabáku a podzemnice, pak na obilí s významnou živocišnou výrobou . Na severu Floridy se darí i vinné réve. Ve stredu Floridy ovoci a zelenine. Florida poskytuje Spojeným státum 75 procent citrusových plodu a je po Kalifornii druhá v zeleninové produkci, kterou vedou rajcata. Stát též produkuje asi 40 procent severoamerické spotreby cukrové trtiny a skleníkových listnatých rostlin. Drevo se teží na severu, zatímco jižní a centrální pastviny dávají krmivo dobytku chovanému ve státe a plnokrevným závodním konum. Rybolovem se zabývají hlavne na východním pobreží a na západním pobreží pak hlavne lovem morských hub. Ve Floridském prulivu, který je mezi Floridou a Kubou, je povolen lov želv. Na severu Floridy se táhnou rozsáhlé lesy
. Zelené pahorky a rozsáhlé borovicové lesy vládnou Planhandle na severozápade. Pouze cca 40% území je zemedelsky využívané; z toho tretina pro težbu dreva anebo pastviny. Farmy jsou však velmi produktivní a Florida je známa svýma citrusovými háji, kde rostou asi tri ctvrtiny všeho ovoce prodávaného ve Spojených státech. Stát je ve svojí rostlinné výrobe predstižený pouze Kalifornií.4. Fauna

Florida je známa svými aligátory, je tu však i velmi krokodýlu, víc než 400 druhu ptáku, asi 100 ruzných druhu savcu a víc než 700 druhu ryb. Panteri jsou bohužel na seznamu ohrožených zvírat, který obsahuje také pumu, divocáka a medveda cerného. Rehabilitacní akce probíhající v národních parcích po celém státe úspešne odvrátily úbytek techto zajímavých zvírat.
Na mori je množství delfínu a svinuch i kapustníku anebo morských krav. Kapustníci, skoro vyhubení pro svoje maso, kuži a tuk, jsou nyní predmetem ochranného programu.
Svet ryb je fascinující, tolika druhu jako to není nikde jinde na svete, od kaníc, kajmanu a morských jazyku po tarpony, marliny a žraloky. Rybolov je povolený v 35 státních parcích Floridy.
Plavání na Everglades se nedoporucuje vzhledem k velkému množství zákerných aligátoru a krokodýlu.
Klima na Floride je príznivé také pro zhruba 40 druhu hadu vcetne jedovatých druhu jako je škrtic a ploskolebec. Korálový had a water - anebo cottonmouth moccasin jsou smrtelne jedovatí, ale skoro víc jich uvidíte za sklem v rezervaci než v prírode.
Na Floride bud žije anebo tráví zimu víc než 400 druhu ptáku - pobrežní oblasti jsou casto hnízdištem tisícu vodních ptáku. Orel belohlavý a bažant se obcas objeví ve vnitrozemí, jinak Florida hostí nejvetší kolonie volavek bílých, ibisu a pelikánu na sever od Karibiku. V Everglades mužete obcas uvidet vzácnou purpurovou slípku vodní.


5. Flóra

Písecnatá puda Floridy a rašelinový podklad jsou pouze dva z 300 místních typu, které ciní Floridu jednu z nejúrodnejších oblastí Spojených státu. Stát je domovem více než 300 druhu drevin a dalších víc než 3500 rostlin. Korenovníky, cypriše, palmy, borovice a duby prevládají. Javory, magnólie a podobné dreviny mužeme najít hlavne na severu.
Rozlehlé louky se rozkládají v celém státe a vytvárejí rozsáhlé bujné prérie, které slouží velkým stádum dobytka. Jedinecné kroviny pokrývají vetšinu suchého písecného pobreží Bažiny ve vnitrozemí i na pobreží oplývají stromy, trávou a kvety, které poskytují zvíratum dostatek potravy.
Na Floride jsou tri ruzné chránené oblasti : Apalachicola ( listnaté / borovicové lesy s masožravými rostlinami ), Osceola ( cyprišové bažiny ) a Ocala ( pouštní kroviska ), které dohromady pokrývají víc než 1 milión akru (404 695 ha), v soucasné dobe jsou zaclenovány do rozširujícího se národního parku Everglades. Stát též nabízí neobvyklé parky patrící do národního parku Biscayne (175 000 akru - 70 821 hektaru) na jihovýchod od Miami, který je známý množstvím vraku lodí (nekteré pocházejí z pirátských dob z 16. století). John Pennekamp Coral Reef State Park okolo Key Largo nabízí potápecum detailní pohled na živé korálové útesy. Dry Tortugas je svatyní zvere na západ od Key West. Celkove se stát stará asi o 110 parku.6. Vodstvo

Jezero Okeechobee (182 122 ha) je nejvetší vodní plochou ve státe. Spojuje se s rekou Everglades, která se rozpíná do mnoho km, ale hluboká je jen nekolik metru. Je to pomalu tekoucí reka dlouhá 240 km a široká 7 km. V soucasnosti je reka prohlášena za chránené území, které poskytuje bezpecné útocište asi 300 druhum ptáku, 600 druhum ryb a dalším živocichum, jako i vzácnému floridskému panterovi.
Na severu Floridy se táhnou rozsáhlé lesy a ohromné otevrené plochy nádherných pláží. Reka Suwanne je dlouhá 283 km a pred tím, než se vlévá do Mexického zálivu, ji spojuje více než 20 velkých pramenu.
Planhandle na severozápade. Tato prekrásná oblast lemovaná slanými bažinami a širokými, jiskrive bílými plážemi dostala prezdívku The Emerald Coast / Smaragdové pobreží /.7. Obyvatelstvo

Bez ohledu na pomerne pomalý zacátek, obyvatelstvo Floridy vzrostlo behem 20.století a dnes je stát se svými 13,4 milióny obyvateli na ctvrtém míste ve Spojených státech po Kalifornii, New Yorku a Texasu. Obyvatelé se soustredují hlavne v mestském pásmu s podstate nedotknutými rozsáhlými centrálními oblastmi. Floridané predstavují bohatý kulturní mix rasových a etnických skupin, z nichž každá má svoje charakteristické rysy, barvu a ducha. Oficiálním jazykem je anglictina, ale v nekterých cástech Miami prevláda španelština.


8. Turistika

Turistika je nejrozsáhlejším hospodárským odvetvím státu a krome poklesu roku 1994 stále roste. Roku 1995 Floridu navštívilo približne 41 miliónu návštevníku. Asi 83 procent z nich byli obyvatelé Spojených státu, vetšina cizincu prišla z Kanady, Spojeného království a Nemecka. Turistika vydelává neuveritelných 87,8 miliónu dolaru a muže odvést víc než 2 miliardy dolaru rocne na daních.


9. Ekonomický vývoj

:Rozvoj železnicní síte byl v 19. století následovaný rychlým ekonomickým rustem Floridy. Do roku 1821 byla tato oblast sotva víc než neprobádané stojaté vody, ale hned jak prevzala vládu Amerika, železnicní magnáti se zacali obracet víc na jih, címž podnecovali rust prumyslu. Puvodní hospodárské odvetví, zemedelství a turistika, dosud dominují. I dnes trvalý vývoj a úspech významne závisí na spolehlivé dopravní síti. Železnice nadále hraje duležitou roli, napríc tomu, že letecké linky zlepšily spojení východ - západ, napríklad mezi Miami a Tampou. Mezinárodní letište v Miami je hlavním centrem regiónu, který slouží nejen cestujícím z Evropy, ale i z Karibiku nebo Latinské Ameriky. Orlando svoje mezinárodní spojení vyvíjí, a to hlavne v charterových letech. Cesty hrají ješte duležitejší roli a dálnicní sít spojuje vetšinu duležitých sídel. Overseas Highway je hlavní prístupovou cestou k Florida Keys pro vetšinu turistu. Lodní doprava je živá díky dlouhému pobreží. Stát se pyšní devíti prístavy pro lode s hlubokým ponorem a víc než 994 milemi (1600 km) navigovaných vodních cest.


10. Prumysl

Orlando - strojírenský a kovodelný prumysl
Miami- strojírenský, kovodelný a potravinárský
Tampa – potravinárský prumysl
Jacksonville – potravinárský a drevozpracující prumysl
Strední cást Floridy - težba fosfátuElektrárenství:
Turkey Point – atomová elektrárna
Tampa - tepelná elektrárna


Duležité prístavy a letište:
Tampa – prístav Miami – letište
Jacksonville – prístav


V minulosti bylo Key West hlavním mestem výroby doutníku v USA.Za zmínku stojí i mesto Milwaukee, ve kterém je sídlo Harley
Davidson. Motorky Harley Davidson jsou vlastne jediným velkým
výrobcem motocyklu ve Spojených státech. Tato firma byla založena
roku 1903 a prestože mela v 70.letech problémy, je dnes duležitým
výrobcem motocyklu.


11. Key West

Na jihu Floridy je retezec ostrovu, které se nazývají Keys. Nejjižnejší z techto ostrovu a také nejjižnejší kontinentální bod USA je ostrov Key West, který leží asi 137km severne od Havany na Kube. Ostrovy jsou dohromady dlouhé asi 290km, z nichž 42 ostrovu je spojeno 43 mosty o celkové délce 182 km (jeden most je tam dokonce pres 7 mil dlouhý a je jeden z nejdelších v celých Spojených státech) privešený za jihovýchodní cíp Floridy. Šnura ostrovu se táhne 309km od pevniny a koncí v Loggerhead Key v Dry Tortugas.
Toto malebné místo bývalo domovinou známého spisovatele Ernsta Hemingwaye, který ve svých dílech zachytil ducha techto okouzlujících nostalgických ostrovu.
. Samotný Key West je pomerne stará oblast, kde již dávno sídlili piráti. Je to dost pitoreskní ostruvek pripomínající nám Anglii. Koncí zde dálnice 1, címž se tamní obyvatelé nezapomenou pochlubit. Taky se zde nalézá nejdelší ulice na svete. Merí sice jen nekolik set metru, ale spojuje Atlantik s Mexickým zálivem. V okolí ostrova jsou úžasné korálové útesy. Také se ríká, že práve na Key West je ten nejhezcí západ slunce na svete.12. NASA Kennedy Space Center, Florida


Národní úrad pro vesmírné lety vybudoval na východním pobreží
Floridy mezi Cocoa Beach a Titusvillem stredisko J. F. Kennedyho.
Startovala odtud už spousta raketoplánu, které se zapsaly do
dejin lidstva. Na rozdíl od jiných atrakcí (napr. v Orlandu) je
návšteva kosmického strediska zdarma stejne jako parkovište.
Pokud však chcete projet stredisko autobusem, tak se za nej ovšem
platí. Lidé zde mohou videt napr. simulaci odpocítávání startu
Apollo 11, halu, ve které se montují rakety nebo usednout do
presné kopie pilotní kabiny raketoplánu. V U.S. Astronaut Hall of
Fame jsou životopisy a spousty snímku všech slavných amerických
astronautu, kterí se vydali do vesmíru.


13. Pensacola a historie


Toto mesto bylo založeno roku 1559 Španelem Tristanem de Lunou.
Jako první tento prírodní prístav objevili moreplavci Miruelos a
Pinada roku 1519. Roku 1561 byl uragánem zcela zpustošen a
Španelé odtud odešli. Dnes se zde prolíná historie španelské,
francouzské a anglické éry.


14. St. Peterburg


Mesto bylo založeno roku 1888 a pojmenováno podle Petera Demense,
který se dríve jmenoval Petr Alexejevic a který emigroval roku
1881 po zavraždení cara Alexandra II. do Ameriky. Roku 1965 zde
bylo založeno umelecké muzeum (jsou zde nekterá díla Salvadora
Daliho).


15. Orlando


V tomto vnitrozemském meste se nachází mnoho atrakcí (za které se
také hodne platí) a nejen pro deti. Je zde napríkladWalt Disney
World Resort, Sea World (morský svet), Universal Studios Florida
(krome Hollywoodu to jsou nejvetší filmové ateliéry), Splendid
China. Ceny jsou však velmi vysoké - napr. Walt Disney World stál
v roce 1996 pro dospelé 37,95 dolaru a pro deti 31,80 dolaru.


16. Miami

V Miami se nachází obrovský prístav se zaoceánskými lodemi,
nákupní strediska, mestská železnicní rychlodráha, letište
(International Airport). Mestem probíhá nekolik dálnic. Žije zde
pestrá smesice nejruznejších národu - pristehovalci z Kuby,
Portorika, Haiti a dalších jihoamerických zemí, Mexika a Jamajky,
dále treba z Itálie a Nemecka. Krome anglictiny se zde clovek
domluví španelsky. Casto je Miami nesprávne považováno lidmi za
hlavní mesto Floridy.


17. FORT LAUDERDALE:

Toto mesto vzdálené na puli cesty mezi Miami a Palm Beach je také nazýváno Benátkami Ameriky. Protkané rekami, zátokami, ostruvky a kanály je Fort Lauderdale opravdu turistickou atrakcí benátského kalibru. Na 300 kilometru vodních cest poskytuje domov nebo docasné kotvište lodím všech velikostí. Díky temto vodním podmínkám se Fort Lauderdale muže pyšnit nejvetším jachtovým prístavem ve Spojených státech. Kilometry lagun, vodních cest a pláží a prumerná teplota 25o C ucinily z tohoto mesta jedno z nejoblíbenejších letovisek Zlatého pobreží (Gold Coast). A jiste není na závadu, že se svými 3000 hodinami slunecního svitu rocne drží toto mesto americký rekord.

Diskusia

REAGOVAT

ninest123 napísal/a - 7. 5. 2018 - 03:41

mt0507

michael kors outlet online

canada goose

adidas outlet

ugg boots on sale

supreme new york

mbt shoes

vans store

michael kors outlet online

birkenstock

ugg outlet

red bottom shoes

kate spade outlet

michael kors outlet

coach factory outlet

fitflops

adidas shoes

canada goose outlet

valentino shoes outlet

canada goose outlet

coach factory outlet

cheap nfl jerseys

jordans

longchamp outlet

cheap ray bans

salvatore ferragamo

mlb jerseys

kate spade handbag

michael kors outlet canada

michael kors outlet canada

tiffany and co

louis vuitton outlet online

ralph lauren outlet online

kate spade

louis vuitton

yeezy boost

ugg outlet

michael kors outlet

cheap jordans free shipping

coach outlet

nike shoes

canada goose

jordan shoes

michael kors outlet clearance

cheap uggs

nike huarache

canada goose sale

supra shoes

converse shoes

kobe bryant shoes

nike shoes

adidas yeezy

canada goose outlet

air jordans

moncler outlet

canada goose jackets uk

birkenstocks

mbt shoes

polo ralph lauren outlet

canada goose outlet

vans shoes

ultra boost

timberland outlet

timberland boots outlet

uggs

pandora charms sale clearance

adidas nmd

valentino shoes

pandora jewelry

tory burch outlet

timberland boots

coach outlet store

coach outlet

cheap jordans

adidas superstar

coach outlet store

kate spade

michael kors outlet clearance

hermes handbags

oakley sunglasses

jordan retro

coach outlet

cheap jordans for sale

ray ban sunglasses

coach outlet

adidas yeezy

ralph lauren outlet

cheap jordans

mulberry outlet

polo ralph lauren outlet online

canada goose outlet

michael kors outlet online

pandora store

fred perry polo

canada goose jackets

oakley sunglasses sale

kate spade handbags

ugg outlet

pandora

christian louboutin shoes

harden vol 1

air max 2019

michael kors outlet

timberland outlet

moncler outlet

coach outlet

mcm handbags

louboutin shoes

coach outlet

michael kors outlet canada

pandora charms

longchamp handbags

gucci handbags outlet

rolex watches

louis vuitton handbags

michael kors outlet

air max 2018

pandora jewelry outlet

adidas nmd shoes

coach factory outlet

moncler jackets outlet

new balance shoes

burberry outlet

kate spade outlet

ugg boots

fitflops

pandora charms

ray ban sunglasses discount

ralph lauren outlet

discount oakley sunglasses

adidas shoes

nike shoes

adidas shoes

hermes bags

replica watches

coach outlet store

adidas yeezy boost

ugg boots

cheap nike air max

canada goose uk

michael kors outlet clearance

ralph lauren outlet

nike air max

abercrombie

pandora charms

jordan shoes

adidas originals

jordans

canada goose uk

canada goose jackets

ray ban sunglasses

jordan shoes

hermes birkin

yeezy boost 350

toms outlet

coach factory outlet

kate spade bags

michael kors handbags

toms shoes

canada goose outlet

tiffany and co

pandora jewelry official site

coach factory outlet

cheap oakley sunglasses

pandora jewelry

toms outlet

ralph lauren sale clearance

ralph lauren sale clearance

moncler outlet

adidas shoes

pandora jewelry outlet

nike free run

polo ralph lauren outlet online

ugg outlet

louis vuitton outlet

michael kors

moncler outlet

air max 97

adidas outlet

coach factorty outlet

canada goose uk

ecco shoes for men

nba jerseys

polo ralph lauren outlet online

coach outlet

coach outlet

polo outlet store

canada goose outlet

adidas superstar

coach outlet

michael kors outlet

michael kors outlet clearance

yeezy 350 boost

nike outlet online

pandora jewelry

kate spade handbags

birkenstock sandals

canada goose

michael kors outlet

puma shoes

christian louboutin

coach outlet online

coach outlet canada

hollister clothing

nike air max

canada goose sale

cheap ray ban sunglasses

jordan shoes

yeezy boost

uggs

supreme clothing

nike outlet

fitflops sale

canada goose outlet

louis vuitton outlet store

nike air max

timberland boots

fitflops sale

coach outlet

mulberry bags

coach factory outlet

coach factory outlet

moncler jackets

oakley sunglasses

ralph lauren sale

cheap nfl jerseys

air jordan shoes

kate spade

oakley sunglasses

michael kors

air jordan shoes

nmd shoes

ralph lauren outlet

polo ralph lauren outlet

canada goose jackets

birkenstock shoes

ralph lauren sale clearance

mont blanc pens

tory burch outlet

ugg outlet

kate spade outlet store

nike outlet online

fitflops sale clearance

jordan shoes

mbt

pandora jewelry

ralph lauren uk

adidas nmd

tory burch outlet

oakley sunglasses

kevin durant shoes

moncler jackets

air jordans

pandora charms sale clearance

ralph lauren

burberry outlet

canada goose uk

kate spade outlet

birkenstock sandals

michael kors outlet

fitflops sale clearance

cheap jordan shoes

ugg boots

nike shoes

christian louboutin

nike shoes for men

yeezy boost

adidas shoes

cheap jordans

pandora outlet

cheap oakley sunglasses

christian louboutin outlet

nmd adidas

skechers shoes

hermens bags

birkenstock sandals

ray ban sunglasses

coach outlet

ray ban sunglasses

adidas yeezy

adidas outlet

fitflops

cheap jordans

asics shoes

michael kors outlet

longchamp outlet

ralph lauren outlet

coach outlet online

cheap mlb jerseys china

cheap nba jerseys

coach outlet

birkenstock outlet

polo ralph lauren outlet

cheap oakley sunglasses

prada handbags

polo outlet

ralph lauren uk

nike zoom

michael kors factory outlet

pandora jewelry

yeezy boost

adidas yeezy boost

nike outlet

ralph lauren

uggs canada

hermes handbags

longchamp outlet online

pandora outlet

tiffany outlet

coach outlet

hermes handbags

louboutin shoes

timberland boots

oakley sunglasses outlet

tods outlet

coach factory outlet

ferragamo shoes

canada goose sale

nike free 4.0

michael kors outlet

north face outlet

louboutin shoes

coach outlet

pandora jewelry

oakey sunglasses

moncler outlet

polo ralph lauren outlet

oakley sunglasses

valentino shoes

canada goose jackets

yeezy boost

michael kors outlet

jordan shoes

kate spade outlet

tory burch outlet online

canada goose jackets

kate spade outlet

coach outlet

moncler jackets

nike outlet store

gucci handbags

salvatore ferragamo shoes

polo ralph lauren outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet

adidas yeezy boost

abercrombie and fitch

ray ban sunglasses discount

kobe shoes

coach outlet

michael kors outlet

ralph lauren

adidas campus

ugg australia

gucci outlet

kate spade outlet store

coach outlet store

coach factory outlet online

coach factorty outlet

pandora charms

michael kors outlet

air max 97

coach outlet

pandora jewelry official site

michael kors handbags

christian louboutin outlet

moncler coats

ugg boots on sale

oakley sunglasses

canada goose jackets

moncler jackets

burberry outlet store

new balance outlet

converse outlet store

pandora charms

coach outlet store

adidas nmd

pandora jewelry

moncler jackets

coach outlet

coach outlet store online clearances

kate spade outlet store

adidas

adidas nmd

canada goose outlet

moncler

cheap jordans

adidas yeezy

coach factory outlet

tory burch outlet store

nfl jerseys wholesale

coach outlet

oakley sunglasses

mcm outlet

coach factory outlet

louis vuitton outlet

cheap mlb jerseys

mulberry uk

philipp plein shirt

coach canada

canada goose uk

supreme clothing

birkenstock shoes

ray ban sunglasses

reebok shoes

canada goose jackets

fred perry

fitflops sale clearance

fitflops

kate spade outlet

birkenstock sandals

louis vuitton outlet online

louis vuitton

coach outlet store

birkenstock outlet

uggs outlet

polo ralph lauren

pandora outlet

philipp plein outlet

red bottoms

air max 2017

nike air max outlet

cheap ray ban sunglasses

cheap oakley sunglasses

supra shoes

north face jackets

adidas yeezy

canada goose outlet

coach outlet

ralph lauren outlet

cheap mlb jerseys

supreme clothing

ecco shoes

pandora charms

nike outlet

coach outlet store online

north face jackets

nike shoes

pandora jewelry

canada goose outlet

jordan retro 11

pandora jewelry

uggs

michael kors outlet

pandora charms

pandora outlet

mont blanc

coach outlet online

mulberry handbags

coach factory outlet

coach outlet

oakley sunglasses

hermes outlet

ferragamo outlet

fitflops

coach factory outlet online

pandora charms

air max 90

nike store

nike outlet

red bottoms shoes

pandora charms uk

polo outlet

prada outlet

canada goose

michael kors outlet clearance

burberry outlet

kate spade outlet store

rolex watches

uggs outlet

moncler outlet

polo ralph lauren outlet online

pandora charms sale

coach outlet store

air max 2018

mt0507

Zapoj sa do diskusie (1)

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk The Everglades,… 2. 8. 2009 3461 3.2 1143
 
sk Florida (Travel… 8. 12. 2008 3507 3.1 1189
 
cz Florida 2. 11. 2008 3261 1.3 447
 
sk The Everglades… 4. 5. 2011 3131 3.2 1137
 
sk The Everglades… 22. 11. 2010 3316 3.2 1133
 
sk The Everglades… 22. 9. 2009 3203 3.2 1132
 
sk The United States… 17. 9. 2007 3133 0.9 292
 
cz Amerika (severní,… 9. 6. 2010 4815 3.3 1055
 
cz AMERIKA 17. 1. 2008 4440 3.3 1054
 
sk George W. Bush:… 28. 6. 2009 3273 4.2 1476