NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prednášok: (1632)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Diplomatický protokol - Návštevy predstaviteľov v medzinárodnom styku

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Paneurópska Vysoká Škola

Fakulta:Právnická fakulta

Autor: bkatherine

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 23

Ročník:4

Počet zobrazení:1184

Počet stiahnutí:2

Študijný odbor:právo - diplomatický protokol

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:--

Popis súborov:pptx

V prednáške sa píše hlavne o druhy návštev predstavitelov štátu. Návšteva predstavitelov štátu je osobitný spôsob realizácie medzinárodných vztahov Pracovný (obsahový) a protokolárny charakter Pravidelnost návštev priamo úmerná intenzite a kvalite medzinárodných vztahov. Druhy návštev: Bilaterálne Multilaterálne (plurilaterálne) Pri medzinárodnej organizácii alebo na konferencii Hlava štátu Hlava vlády Minister zahranicných vecí Iný minister vlády Parlamentná návšteva (predseda, výbory, poslanci) Nižšia politická úroven Štátna návšteva (hlava štátu) Oficiálna návšteva Pracovná návšteva Súkromná návšteva Štátna návšteva: Na pozvanie hlavy štátu Protokolárne vrchol medzinárodných stykov Formálnost a ceremoniálnost Program Protokolárny Pracovný Súkromný / neoficiálny Úcast s manželským partnerom (zväcša) Dlžka trvania spravidla 2 dni Návšteva hlavného mesta a výjazdová návšteva mimo hlavného mesta Prísna protokolárna príprava a protokolárny dohlad Delegácia: Hlava štátu (s manželským partnerom) Minister zahranicných vecí (výnimocne štátny tajomník) Mimoriadny a splnomocnený velvyslanec v naštevovanej krajine Iný clen vlády Riaditel protokolu Hovorca Vysokí štátni úradníci Predstavitelia podnikatelského sektora a podnikatelia (optional) Médiá Protokolárny sprievod

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Spolocenský a… 18. 12. 2008 6138 -- --