Náhradná rodinnoprávna starostlivosť a jej účel

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Škola:Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Fakulta:Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva

Autor: marabela

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Diplomová práca prináša prehlad foriem náhradnej starostlivosti o opustené deti. Venujeme sa najmä náhradnej rodinnoprávnej starostlivosti a jej vybraným formám – pestúnskej starostlivosti a osvojeniu, ich charakteristike a aktuálnemu legislatívnemu vymedzeniu. Predmetom nášho záujmu je aj Výcvikový program PRIDE, ktorého základnou úlohou je príprava náhradných rodicov a záujemcov o prácu s opustenými detmi na túto úlohu. Overeniu úspešnosti Výcvikového programu PRIDE venujeme empirickú cast našej práce, kde sa zameriavame na skúmanie plnenia hlavných cielov spomínaného programu.