Sociálne aspekty problémov porúch výživy a príjmu potravy

Škola:Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej…

Fakulta:Vysoká škola zdravot. a soc. práce Sv.--

Autor: sakalaka3

Študijný odbor:Sociálna práca

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Diplomová práca pojednáva o problematike porúch príjmu potravy. Táto téma je v dnešnej dobe cím dalej tým viac aktuálnejšia. Práca je rozdelená na teoretickú a praktickú cast. Skladá sa zo štyroch kapitol. V prvej kapitole sa autor venuje základným pojmom a rôznym druhom porúch príjmu potravy. V druhej kapitole sa pojednáva o faktoroch determinujúcich ich vznik a prícinách vzniku. V tretej kapitole autor rozpracováva problematiku liecby s dôrazom na využitie metód sociálnej práce a úlohu sociálneho pracovníka pri liecbe. Poslednú kapitolu tvorí prieskumná cast, kde sa autor venuje kvantitatívnemu prieskumu porúch príjmu potravy u žiakov gymnázia v súvislosti s vybranými typmi sociálneho prostredia, v ktorom žijú.

sk Ekonomika 2006… 2. 7. 2007 2568 -- --

sk Rodina 16. 10. 2009 7698 -- --