NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Near Earth Objects

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Fakulta prírodných vied

Autor: nikolasl

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 23

Ročník:3

Počet zobrazení:2378

Počet stiahnutí:1

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:1

Popis súborov:doc

Pri pohlade na oblohu, ktorá tak mierumilovne žiari, iba málokomu príde na um nebezpecenstvo, ktoré nám z nej hrozí. Pravdaže, skúsenost nám vraví, že žiadne nebezpecenstvo nehrozí. Ale... 16. júla 1994 vnikol do stratosféry Jupitera prvý úlomok kométy Shoemaker-Levy 9. Pohyboval sa rýchlostou 60 kilometrovov za sekundu co zodpovedá 250 000 kilometrov za hodinu. O niekolko sekúnd nato explodoval. Ked trosky kométy po vytrysknutí klesli do stratosféry, zostala po nich velká polmesiacovitá tmavá škvrna. Scasti obklopovala menší sýtocierny oblak, ktorý sa utvoril pri dopade kométy. O dva dni nato narazil úlomok G do Jupitera takou silou, že vzniknutý oblak v niektorých vlnových dlžkach prekonal ž pätdesiatnásobne svietivost celej planéty. Do týždna od prvého dopadu poznacilo povrch Jupitera dvadsatjeden jaziev a niektoré boli väcšie ako Zem. Za štyri storocia jestvovania dalekohladov neboli ešte na nijakej planéte zaznamenané takéto výrazne zmeny a ešte devät mesiacov po poslednom strete lemoval južnú pologulu Jupitera pás tmavšieho materiálu.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk The American Indians 24. 1. 2010 5514 17.1 6155
 
sk The Environment 5. 1. 2007 3799 2.6 981
 
sk Elements of Cold… 21. 12. 2009 3882 -- --
 
en Coordinating and… 1. 8. 2007 3250 -- --
 
sk Alexander Graham… 6. 7. 2010 4317 9.6 3249
 
en Vocabulary - GOLD… 11. 4. 2014 12472 52.2 17572
 
sk Mass scenes… 3. 4. 2005 4482 -- --