Interkultúrna komunikácia v kontextu organizácii obcianskej spolocnosti

Škola:Masarykova univerzita v Brně

Fakulta:Ekonomicko-správní fakulta

Autor: 64KOZL

Jazyk:Český jazyk

Popis súborov:.pdf

Prace mapuje vztah mezi komunikaci, kulturou a ob.anskou spole.nosti a v t.chto souvislostech stavi interkulturni komunikaci. V teoriich nasti.uje pozadi kulturni identity a kategorizace, kde nachazi vychodisko pro komunikaci se subjekty z jinych kulturnich prost.edi. Rozebira teoreticke poznatky o interkulturni komunikaci. In media res sleduje komunikaci organizace ob.anske spole.nosti, jejimi. klienty jsou cizinci, tedy jedinci z r.znych kulturnich prost.edi. U teto organizace pozoruje zainteresovane subjekty pro komunikaci, komunika.ni prost.edky organizace a specifika komunikace s ohledem na interkulturni komunikaci. Prace dale detekuje prost.edi pro interkulturni komunikaci, ktere organizace ob.anske spole.nosti vytva.i. Ojedin.lost prace spo.iva v odhaleni mechanismu, jakym organizace ob.anske spole.nosti p.ispivaji k efektivni interkulturni komunikaci, a v identifikaci kli.ovych poznatk., ktere mohou pomoci organizacim v dal.im p.sobeni v teto oblasti.