NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Komparatívna analýza postavenia hláv štátov vo vybraných škandinávskych krajinách

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Fakulta politických vied a--

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 71

Ročník:5

Počet zobrazení:3510

Počet stiahnutí:30

Študijný odbor:Politológie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Diplomová práca sa zaoberá problematikou vymedzenia postavenia hláv štátov vo vybraných krajinách, ktorými sú Dánsko, Nórsko a Švédsko. Práca pozostáva zo štyroch kapitol. Prvé tri kapitoly pojednávajú o historickom a spolocenskom východisku k problematike analyzovania postavenia hláv štátov v jednotlivých krajinách. Ako nástrojvýskumu je použitá historická metóda, ktorú považujem za dôležitú pri objasnení následnej problematiky. Práca pojednáva o jednotlivých obdobiach monarchií, ich spolocných obdobiach a vzájomných vztahoch ako aj obdobiach bojov, ktorých úcelom bolo ovládnutie priestoru Škandinávie. Posledná štvrtá kapitola pojednáva o konkrétnom porovnaní jednotlivých monarchov vybraných krajín. Je rozdelená na tri menšie podkapitoly, v ktorých je použitá metóda komparácie jednotlivých monarchov. Cielom práce je dosiahnut výsledok, ktorý sa snaží poukázat na jednotlivé prvky a skutocnosti, od ktorých sa odvíjal vznik dnešných moderných škandinávskych monarchií a poukázat na výrazné odlišnosti v postavení jednotlivých hláv štátov vo vztahu k zložkám moci.

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.