NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Aplikácia optimalizacných metód v riadení

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita

Fakulta:Fakulta elektrotechniky a informatiky

Autor: mrazik180

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 76

Ročník:5

Počet zobrazení:3239

Počet stiahnutí:5

Študijný odbor:ÚRPI FEI STU

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Cielom diplomovej práce je využit vhodné optimalizacné nástroje na návrh robustného riadenia SISO aj MIMO systému. Základným problémom v teórií riadenia a v praxi je schopnost riadiaceho systému vysporiadat sa s neurcitostami, ktoré sa v reálnom systéme vždy vyskytujú. Problematiku riadenia takéhoto systému s neurcitostami rieši robustná stabilita a robustné riadenie.Hlavnou úlohou tejto práce bolo navrhnút robustné riadenie a príslušné programové vybavenie pre návrh robustného riadenia pre model motora a pre model aktívneho odpruženia. Získané výsledky boli overené simuláciou. Práca sa z velkej casti zaoberá analýzou a porovnávaním získaných výsledkov, ale aj porovnávaním vhodnosti použitia jednotlivých uvažovaných noriem a solverov.Návrh robustného riadenia pre modelové príklady vykonávame pomocou kvadratickej stability, H2 normy, H∞ normy, H2 + H∞ normy. Základom týchto návrhov je formulácia úlohy a jej riešenie pomocou lineárnych maticových nerovností – LMI. Riešenie LMI sa vykonáva pomocou solvera LMI a SeDuMi v prostredí Matlab, s využitím volne dostupného softvérového nástroja YALMIP urceného pre formuláciu a riešenie základných optimalizacných úloh, kam patrí aj riešenie LMI.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Metódy riadenia… 21. 12. 2009 3063 -- --
 
sk Rozpoznávanie… 2. 10. 2005 2257 -- --
 
sk Adaptívne… 25. 6. 2009 2890 -- --
 
sk Logistika 11. 3. 2008 2451 -- --
 
sk SYSTÉMY RIADENIA… 24. 5. 2005 3357 -- --
 
sk Logistika prednášky 3. 2. 2009 2394 -- --
 
sk PODSTATA… 7. 6. 2007 2567 -- --
 
sk Prednaska -dš07 13. 6. 2007 2303 -- --
 
sk úvod do logistiky 12. 7. 2007 2109 -- --
 
sk Personálny manažment 18. 12. 2008 3012 -- --