NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Vysokofrekvencné obvody rádiokompasov III. generácie

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Technická univerzita - Košice

Fakulta:Strojnícka fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 15

Ročník:5

Počet zobrazení:1066

Počet stiahnutí:48

Študijný odbor:Avioniky

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Diplomová práca ponúka prehlad navigacných systémov používaných v doprave. Hlavným cielom týchto navigacných systémov je poskytovat vodicovi informácie o aktuálnej polohe a navigovat ho optimálnym spôsobom k cielu. K tomu slúžia hlasové informácie, prípadne mapa na displeji, kde je zobrazená poloha vozidla a naznacená trasa. V dalšej casti DP je uvedené využitie rádiokompasov pre navigáciu v letectve. Obsahuje generacný vývoj a princípy cinnosti týchto rádiokompasov. Podrobnejšie sa zaoberá princípom cinnosti rádiokompasu III. generácie. Tento druh rádiokompasu využíva anténový systém tvorený dvoma pevnými rámovými anténami a jednou nesmerovou anténou. Na urcovanie kurzovej informácie nevyužívajú goniometer ani princíp „kardioidy“. Smerová informácia sa v tomto prípade získava sínus-kosínusovou moduláciou signálu rámovej antény s následným císlicovým spracovaním súctového signálu rámovej a nesmerovej antény.Diplomová práca obsahuje tiež matematický model rádiokompasu III. generácie vytvorený v programe MATLAB®, pomocou ktorého je možné sa s ním zoznámit a pochopit princíp cinnosti rádiokompasu. Diplomová práca je v dvoch záverecných kapitolách venovaná návrhu a realizácii rádiokompasu III. generácie. Popisuje celý proces analýzy a spracovania prijímaného signálu, obsahujúci kurzovú informáciu s následným návrhom takéhoto typu rádiokompasu. Vytvorený rádiokompas III. gen. je zložený z dvoch rádiokompasov II. gen. Diplomová práca ponúka takto nový pohlad na navigáciu v pozemnej doprave s využitím leteckých rádiokompasov.

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.