VPLYV KOOPERATÍVNEHO UCENIA NA UTVÁRANIE POZITÍVNEJ KLÍMY TRIEDY

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Škola:Univerzita Komenského

Autor: kurakova

Kto vie nacúvat detom urcite potvrdí to, co publikujú o ucení súcasní pedagógovia a psychológovia: co sa deti v triede naucia, závisí vo velkej miere na tom, co už vedia. Všetky koncepcie, alebo schémy, sú odvodené od toho, co deti videli v televízii, o com v ich prítomnosti hovoria rodicia, dospelí, o com sa samé dohadovali s inými detmi, alebo co im priniesla predchádzajúca školská cinnost. Skrátka - detská hlava sa nerovná prázdna hlava.Teda ako sa deti ucia? Preco vôbec kooperáciu do škôl? Ide o nutnost naucit deti spolupracovat, pracovat v tíme, naucit ich kvalitne komunikovat, rešpektovat, že naša individuálna existencia je založená na spolocnom území medziludského spolužitia. Škola je pre deti životom prítomným. V tomto živote sa stretávajú s inými detmi. Aká je podstata clovecenstva? Sme viac bytostami kooperujúcimi, spolupracujúcimi, alebo kompetitívnymi a sútaživými? Vela teórií sa pokúša odpovedat na túto otázku. Ale zrejme spolupráca a sútaživost sú dva základné princípy, ktoré patria k podstate cloveka a medzi nimi je dialektický vztah.