NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

VPLYV KOOPERATÍVNEHO UCENIA NA UTVÁRANIE POZITÍVNEJ KLÍMY TRIEDY

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Zapoj sa do diskusie (1)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: kurakova

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 66

Ročník:5

Počet zobrazení:4690

Počet stiahnutí:106

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Kto vie nacúvat detom urcite potvrdí to, co publikujú o ucení súcasní pedagógovia a psychológovia: co sa deti v triede naucia, závisí vo velkej miere na tom, co už vedia. Všetky koncepcie, alebo schémy, sú odvodené od toho, co deti videli v televízii, o com v ich prítomnosti hovoria rodicia, dospelí, o com sa samé dohadovali s inými detmi, alebo co im priniesla predchádzajúca školská cinnost. Skrátka - detská hlava sa nerovná prázdna hlava.Teda ako sa deti ucia? Preco vôbec kooperáciu do škôl? Ide o nutnost naucit deti spolupracovat, pracovat v tíme, naucit ich kvalitne komunikovat, rešpektovat, že naša individuálna existencia je založená na spolocnom území medziludského spolužitia. Škola je pre deti životom prítomným. V tomto živote sa stretávajú s inými detmi. Aká je podstata clovecenstva? Sme viac bytostami kooperujúcimi, spolupracujúcimi, alebo kompetitívnymi a sútaživými? Vela teórií sa pokúša odpovedat na túto otázku. Ale zrejme spolupráca a sútaživost sú dva základné princípy, ktoré patria k podstate cloveka a medzi nimi je dialektický vztah.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.