NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Medzinárodná ekonomická migrácia v rámci EÚ

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Trnavská univerzita

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 150

Ročník:5

Počet zobrazení:7075

Počet stiahnutí:430

Študijný odbor:Politológie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:Výborné

Popis súborov:.doc

Táto diplomová práca sa zaoberá problematikou ekonomickej migrácie v súcasnej Európskej únii, konkrétne migráciou medzi jej clenskými krajinami. Prezentuje rovinu teoretickú ako i rovinu empirickú. Snahou tejto práce je poukázat na konkrétne možné podoby a prejavy migrácie z pohladu Európskej únie, cielových krajín, krajín pôvodu migrácie ako aj z pohladu samotného migranta. Pomenúva konkrétne súvislosti a v závislosti od nich vyslovuje aj konkrétne ocakávania spojené s vývojom najbližších rokov. Neopomína ani problematiku konkrétnych migracných politík, ktoré môžu výrazne vplývat na to, aká bude migrácia a teda tiež aké budú jej konkrétne výstupy pre spolocnost. Práca vysvetluje mnohé pojmy tejto témy. Ústrednou je kapitola o Európskej únii a migrácii, pre lepšie demonštrovanie komplexnosti skúmaného fenoménu ponúka tiež konkrétne skúsenosti dvoch clenských krajín – Slovenska a Francúzska. Základným cielom práce je overenie hypotézy, že ekonomická migrácia v rámci EÚ je prínosná pre jednotlivé krajiny Únie.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Vypracovane tezy 21. 11. 2008 3792 -- --
 
sk štátnicové otázky 2. 5. 2008 3210 -- --
 
sk Štátnicové otázky 14. 3. 2008 3282 -- --
 
sk Ekonomika 2006… 2. 7. 2007 2703 -- --
 
sk Nezamestnanost v… 2. 7. 2007 6198 -- --
 
sk Medzinarodný obchod 28. 6. 2005 2444 -- --
 
sk Svetová ekonomika 5. 9. 2008 2890 -- --
 
sk Hospodárska… 4. 6. 2015 2835 -- --
 
sk Medzinárodný obchod… 10. 10. 2004 2445 -- --
 
sk Verejné financie 15. 3. 2008 2456 -- --