Vplyv rodicovskej výchovy na výchovno-vzdelávací proces v materskej škole

Škola:Prešovská univerzita v Prešove

Študijný odbor:Katedra predškolskej a elementárnej pedagogiky a psychológie

Antiškola známka:Výborné

Popis súborov:.pdf

Hlavnou témou diplomovej práce je vplyv rodicovskej výchovy na výchovno-vzdelávací proces v materskej škole. Práca je rozdelená na 4 kapitoly.V teoretickej casti sa zaoberáme výchovou z teoretického hladiska, rodinou a vplyvom výchovy. V rámci rozsiahlych kapitol uvádzame druhy rodiny a pri výchove jej pozitíva, negatíva a vplyv.V závere kapitoly 3 sú konkrétne návrhy na možnost angažovanosti rodicov pri výchove.V 4. kapitole, ktorá tvorí samostatný celok – empirickú cast, uvádzame konkrétne kroky empirického prieskumu a následnú analýzu získaných údajov a informácií na základe vytýcených cielov prieskumu. V závere ponúkame zhrnutie nadobudnutých poznatkov, overených na základe vopred vypracovanej teórie v 1., 2. a 3. kapitole.