NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Zážitkové vyucovanie hudobnej výchovy na ZŠ

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Fakulta humanitných vied

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 76

Ročník:5

Počet zobrazení:5322

Počet stiahnutí:807

Študijný odbor:hudby

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:nehodnotené

Popis súborov:.doc

Zážitková pedagogika patrí k novým pedagogickým smerom. Zážitkové vyucovanie, ako už konkrétny spôsob edukácie sa snaží prostredníctvom zážitku a skúsenosti pomôct žiakovi získat vedomosti, schopnosti a zrucnosti tak, aby si ich osvojil na celý život. Zážitkové vyucovanie sa však nesústreduje len na vyvolanie zážitku, ale predovšetkým na jeho spracovanie. Vyvolanie zážitku je súcastou štvor- castového cyklu vyucovania, do ktorého sa môže vstúpit v ktorejkolvek fáze.Zážitkové vyucovanie aktivizuje žiaka pocas celej vyucovacej hodiny, prirodzene ho motivuje k uceniu a zároven rozvíja emocionálnu stránku jeho osobnosti. K metódam zážitkového vyucovania hudobnej výchovy zaradujeme pohybové a hudobné hry, objavovacie, viacrozmerné a diskusné aktivity, prácu v skupinách

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.