NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Sociálna ekonomika vo vybranych štátoch Európy a na Slovensku

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 87

Ročník:5

Počet zobrazení:3782

Počet stiahnutí:44

Študijný odbor:sociológie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:Výborné

Popis súborov:.pdf

Práca sa zaoberá podrobným vymedzením koncepcie sociálnej ekonomiky a jej existujúcimi prejavmi vo vybraných štátoch Európy a na Slovensku.Prvá cast práce je venovaná podrobnému popisu historických východísk sociálnej ekonomiky, rovnako ako histórii teoretickej koncepcie sociálnej ekonomiky. Dalej je v nej obsiahnuté zasadenie koncepcie do širšieho rámca tretieho sektora, vymedzenie sociálnej ekonomiky a sociálneho podniku ako jej hlavného nástroja. Súcastou tejto casti je tiež popísanie okolností objavenia sociálnej ekonomiky v súcasnej situácii.Druhá cast práce je zameraná na popis prejavov sociálnej ekonomiky v reakcii na sociálne problémy vo vybraných štátoch Európy. Venuje sa charakteristike trhu práce a problémových kategórii na trhu práce, sociálnej politike a jej nástrojom riešenia problémov na trhu práce a konecne samotnej sociálne ekonomike v šiestich krajinách Európy.Tretia cast práce sa zaoberá Slovenskom, prekážkami rozvoja sociálnej ekonomiky v slovenskom prostredí. Predstavuje aj tie skutocnosti, ktoré tvoria pre sociálnu ekonomiku základ jej dalšieho rozvoja. Ukážkou existujúcich zárodkov sociálnej ekonomiky na Slovensku sú uvedené vybrané chránené dielne a realizované projekty.

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Ceny a cenova… 1. 6. 2005 1515 -- --
 
sk Nezamestnanost v… 2. 7. 2007 6108 -- --
 
sk Ludský kapitál a… 26. 8. 2007 4061 -- --
 
sk Národný strategický… 12. 9. 2008 3727 -- --
 
sk AKTUÁLNY STAV… 12. 9. 2008 3395 -- --
 
sk Komparácia … 22. 8. 2007 3377 -- --
 
sk Význam pestovania… 16. 9. 2007 3495 -- --
 
sk FINANCOVANIE… 7. 3. 2005 4447 -- --
 
sk maturitné otázky 23. 11. 2007 3085 -- --
 
sk Technologia - tahak 23. 11. 2007 2166 -- --