NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Artefakty pri snímaní biosignálov a metódy ich eliminácie

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Žilinská univerzita v Žiline

Fakulta:Elektrotechnická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 72

Ročník:5

Počet zobrazení:3016

Počet stiahnutí:113

Študijný odbor:Katedra riadiacich a informacných systémov

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborne

Popis súborov:.pdf

Diplomová práca popisuje existujúce metódy odstranovania artefaktov z biosignálov a niektoré z nich aplikovat na konkrétny biologický signál obsahujúci artefakty. Teoretická cast popisuje základné vlastnosti biosignálov a ich artefaktov ako aj metódy ich redukcie. Praktická cast je venovaná aplikácii jednotlivých metód na zvolené biosignály. Konkrétne ide o aplikáciu frekvencných filtrov a metódy wavelet denoising na zvolený signál EKG obsahujúci respiracné, sietové a svalové artefakty.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.