NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Aspekty implementácie sémantického webu

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v…

Fakulta:Prírodovedecká fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 104

Ročník:5

Počet zobrazení:2821

Počet stiahnutí:43

Študijný odbor:Ústav informatiky

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:vyborny

Popis súborov:.pdf

Sémantický web – vízia rozšírenia informácií publikovaných na internete o ich sémantickývýznam – predstavuje velký potenciál pre budúcnost spracovávania informácii.Táto diplomová práca podáva prehlad aktuálnych štandardov a software-ovýchprostriedkov, ktoré sú základnými nástrojmi sémantického webu. Taktiež podávazáklady rozhodovania zamietaním. Ako software-ová cast diplomovej práce bolo vyvinutéprostredie pre získavanie metadát na základe analýzy obsahu dokumentovza pomoci užívatela. Toto prostredie je jednoducho rozšíritelné o nové metódy analýzytextu. Vzorová aplikácia používajúca toto prostredie, ktorá je rovnako súcastoupráce, dáva užívatelovi možnost zostrojenia nových tvrdení v konkrétnej OWL ontológiina základe výsledkov analýzy jednoduchým a pohodlným spôsobom. V týchtotvrdeniach je potom možné vyhladávat pomocou parametrizovatelných otázok.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.