NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Hodnoty a hodnotová orientácia žiakov 5.-7.rocníka špeciálnych základných škôl

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 73

Ročník:5

Počet zobrazení:4672

Počet stiahnutí:98

Študijný odbor:KATEDRA ŠPECIÁLNEJ PEDAGOGIKY

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Tažiskom mojej diplomovej práce sa stala problematika hodnôt a hodnotovej orientácie . Pri výbere témy ma ovplyvnovala snaha poznat, akými hodnotami sa v súcastnosti riadia mladý ludia a kedže pracujem s postihnutými detmi, ale prichádzam do kontaktu aj s intaktnými mladými ludmi, bola to aj snaha rozpoznat a zistit ci existujú rozdiely v týchto dvoch skupinách a ak áno, tak v com. V prvej casti sme sa snažili nacrtnút a vysvetlit problematiku hodnôt, hodnotových orientácií, hodnotového systému. Uviedli sme aj rozlicné názory na danú problematiku. Priestor v našej práci dostalo aj špecifické obdobie dospievania, ktoré je charakteristické pre našu významnú vzorku. Teoretickú cast sme venovali osobnosti mentálne postihnutých jednotlivcov, ktorých sme podrobne charakterizovali. Prostredníctvom Dotazníka HO a Dotazníka „preferencie hodnôt“ sme zistovali, ktorej oblasti hodnotových orientácií kladú naši respondenti najväcší význam, ci je to oblast vzdelávacia, estetická, mravná, ekonomická alebo sociálna. Dalej sme zistovali, ktorú z predložených hodnôt najviac preferujú, ci už ide o hodnoty konzumného charakteru, prejavujúce sa v povahových crtách, sociálneho charakteru, hodnoty sebarealizácie alebo iné hodnoty. Výsledky výskumu sme spracovali a uviedli vo výsledných grafoch a tabulkách. Uviedli sme ich v kapitole s rovnomenným názvom. Pocas spracovávania mojej diplomovej práce som nazbierala poznatky a skúsenosti, ktoré môžem zúrocovat vo svojej práci s mentálne postihnutými detmi. Na záver uvediem myšlienku, ktorá je uvedená i v úvode.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.