NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Vybrané problémy Afriky na zaciatku 21. storocia

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Prírodovedecká fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 97

Ročník:5

Počet zobrazení:4893

Počet stiahnutí:210

Študijný odbor:Katedra regionálnej geografie, ochrany a plánovania krajiny

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Cielom mojej diplomovej práce je poukázat na vybrané problémy Afriky na zaciatku 21. storocia. Afrika je kontinentom nachádzajúcim sa v kontaktnej zóne s Európu a Áziou. Niekolko storocí boli o Afrike iba ciastkové informácie spôsobené geografickou perifériou najmä jej centrálnych regiónov. S rozvojom výrobných síl a celkového ekonomického potenciálu priemyselne najvyspelejších krajín sveta sa zacala postupná realizácia anexie znacnej casti Afriky. Tejto problematike, odborne nazývanej kolonializmus je venovaná prvá cast práce. Pochopenie a zdokumentovanie fenoménu kolonializmu v úzkom kontexte s tematikou dekolonizácie a neokolonializmu, ako významného globalizacného aspektu súcasnosti, spätého so skúmaným regiónom, je potrebné ako východisko pre riešenie nosných otázok celej práce, a tými sú aktuálne problémy Afriky zaciatku 21. storocia. Riešené problémy afrického kontinentu majú svoj pôvod v minulosti. Ich dôkladnej analýze a syntéze v celoafrickom kontexte je venovaná podstatná cast mojej diplomovej práce. Významnou súcastou predkladanej práce a zároven aj jej poslednou rozsiahlou kapitolou je problematika globálnej rozvojovej pomoci s dôrazom na slovenskú úcast v nej. SR ako nový clen EÚ má nielen svoje práva, ale aj povinnosti a medzi tie najdôležitejšie patrí aj pomoc rozvojovým štátom sveta, africké nevynímajúc. Naša ekonomická vyspelost, spojená s morálnym kreditom nás k tejto pomoci zaväzuje.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Turizmus mládeže a… 29. 5. 2007 3837 -- --
 
sk Energetická… 25. 10. 2006 3528 -- --
 
sk Medzinárodná… 17. 4. 2008 6936 -- --
 
sk NÁBOŽENSKÝ POHLAD… 13. 11. 2009 4133 -- --
 
sk PREVENCIA… 22. 1. 2010 4251 -- --
 
sk História a… 11. 7. 2007 3715 -- --