NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Reformácia na Spiši

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Selye János Egyetem

Fakulta:Tanárképzo Kar

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 62

Ročník:5

Počet zobrazení:3547

Počet stiahnutí:182

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:chválitebný

Popis súborov:.pdf

Reformacné zmeny na Spiši prebiehali vo velmi zložitej politickej aj hospodárskej dobe. Hlad, mor, vojny sužovali túto oblast. Stredoveké skostnatelé náboženstvo nevedelo priniest ludom nádej a povzbudenie. Od rímskej viery, náboženstva, ktoré sa osvedcilo ako mrtve, sa odvrátili na Spiši masy ludí. Pre šírenie evanjelia je dôležité odkryt pre verejnost také historické udalosti, ktoré ukazujú, ako sa zaslúbenia evanjelia premietli do životov tu žijúcich ludí, ako šírili živú vieru. Aj pre dnešnú generáciu existuje odkaz, že naši otcovia sa neuspokojili s náboženskými tradíciami, ale hladali duchovný život a pravdu v Božom Slove a v jeho nasledovaní. Na temer sto rokov sa celý Spiš obrátil k živej viere v evanjelium a zavrhol modloslužbu rímskej cirkvi. Z krestanskej histórie na Spiši sa diplomová práca zaoberá práve obdobím prvej polovice šestnásteho storocia, pre pochopenie tak velkého posunu myslenia a premeny spolocnosti, co sa dá pochopit a vysvetlit len mocou evanjelia, ked nájde prijatie v srdciach ludí.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Reformácia a… 17. 4. 2010 4193 3.3 1013
 
sk Reformácia I[1].,… 13. 5. 2007 3805 5.5 1544
 
sk RENESANCIA … 25. 9. 2011 9048 31.0 9424
 
sk Vývoj slovenského… 10. 2. 2010 7822 24.1 7836
 
sk Dejiny Farnosti… 1. 5. 2005 3787 -- --