NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Tradicné výrobky ludovej drevorezby Podpolianskeho regiónu na príklade detvianskych krížov

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Fakulta prírodných vied

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 76

Ročník:5

Počet zobrazení:3089

Počet stiahnutí:23

Študijný odbor:Katedra ekomuzeológie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Diplomová práca má za ciel preskúmat a sprehladnit výrazný ludový prejav, ktorý sa charakteristicky prejavil v ludovoumeleckých predmetoch v Podpolianskom regióne, a ktorý je špecifický práve pre túto oblast. Diplomová práca na príklade detvianskych drevených krížov, ktoré patria medzi tradicné výrobky tunajšej ludovej drevorezby a svojim výtvarným prevedením sú charakteristické len pre výrobcov z regiónu pod Polanou a jej blízkych prilahlých obcí, poukazuje na jedinecnost výtvarného prejavu tunajšieho obyvatelstva a potrebu jeho zachovania pre budúce generácie, ako výrazného kultúrneho dedicstva Slovenska, ale aj celej Európy.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.