NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Watermarking spustitelného kódu

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Fakulta matematiky, fyziky a informatiky

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 66

Ročník:5

Počet zobrazení:1736

Počet stiahnutí:7

Študijný odbor:Katedra informatiky

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Watermarking spustitelného kódu je jedným z nástrojov boja proti neoprávnenému kopírovaniu a používaniu softvéru. Zaoberá sa vkladaním tajných správ, vodoznakov, do programov. Vodoznakom je najcastejšie informácia o autorských právach vztahujúcich sa k prog ramu alebo informácia identifikujúca zákazníka. V prípade krádeže intelektuálneho vlastníctva je možné pomocou vodoznaku dokázat vlastníctvo softvéru alebo vystopovat osobu, ktorá poskytla softvér pre nelegálnu distribúciu. V prvej casti tejto práce sa venujeme opisu existujúcich techník watermarkingu softvéru. Väcšina z nich má nedostatky, ktoré umožnujú vodoznak jednoduchším ci zložitejším spôsobom znehodnotit. V roku 2004 bola vyvinutá slubná technika Dynamic Path-Based Software Watermarking (DPB) [4], voci ktorej však bol vymyslený a úspešne aplikovaný hybridný staticko-dynamický útok [9]. V druhej casti práce sa preto venujeme analýze uvedeného útoku a vychádzajúc z techniky DPB, návrhu novej techniky, ktorá nemá niektoré z jej nedostatkov. Preto je odolnejšia voci hybridnému staticko-dynamickému útoku a vdaka svojmu predchodcovi aj voci mnohým iným.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.