Vplyv environmentálnej výchovy na hodnotovú orientáciu mládeže

Škola:České vysoké učení technické v Praze

Fakulta:Fakulta informačních technologií

Študijný odbor:Katedra inž inýrské pedagogiky

Popis súborov:.pdf

Cielom práce je posúdit efektívnost súcasnej formálnej environmentálnejvýchovy pri tvorbe pozitívneho environmentálneho vedomia mládeže. Prácaobsahuje teoretické zdôvodnenie potreby a oprávnenosti výchovnej zložkyv obsahu environmentálnej výchovy. Formou ankety je v nej analyzovanýhodnotový postoj 53 študentov gymnázia k starostlivosti o životné prostredie.Záverom práce je, že väcšina respondentov neprejavila výrazne pozitívnyprístup k riešeniu problematiky životného prostredia a priklána sa skôrk preberaniu tradicných spolocenských postoj bez zjavného formujúcehovplyvu školy. Znalosti prezentované v odpovediach na otázky ankety poukazujúna silný vplyv masmédií na ich tvorbu.