Úlohy sociálneho pracovníka pri organizovaní osvojenia.

Škola:Univerzita Komenského

Študijný odbor:KATEDRA SOCIÁLNEJ PRÁCE

Popis súborov:.pdf

Práca v teoretickej casti vymedzuje právnu úpravu osvojenia a jeho organizovania. Na základe platnej právnej úpravy organizovania osvojenia a potrieb osvojitelných detí a žiadatelov o osvojenie identifikuje úlohy sociálnych pracovníkov štátnej správy a akreditovaných subjektov a zároven poukazuje na nedostatky v tejto oblasti. V empirickej casti autor kvalitatívnou metódou výskumu približuje dôvody, ktoré ludom bránia osvojit si dieta. Výskum odhalil u respondentov široké spektrum obáv, predstáv, ocakávaní a dôvodov, ktoré im bránia stat sa osvojitelmi. Poznanie niektorých z nich môžu pomôct sociálnym pracovníkom pri plnení ich úlohy aktívne vyhladávat osvojitelov pre opustené deti.

sk Kompletná… 4. 5. 2017 1908 -- --

sk Pozitívny a… 16. 5. 2017 1711 -- --