NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Úlohy sociálneho pracovníka pri organizovaní osvojenia.

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 84

Ročník:5

Počet zobrazení:3922

Počet stiahnutí:348

Študijný odbor:KATEDRA SOCIÁLNEJ PRÁCE

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Práca v teoretickej casti vymedzuje právnu úpravu osvojenia a jeho organizovania. Na základe platnej právnej úpravy organizovania osvojenia a potrieb osvojitelných detí a žiadatelov o osvojenie identifikuje úlohy sociálnych pracovníkov štátnej správy a akreditovaných subjektov a zároven poukazuje na nedostatky v tejto oblasti. V empirickej casti autor kvalitatívnou metódou výskumu približuje dôvody, ktoré ludom bránia osvojit si dieta. Výskum odhalil u respondentov široké spektrum obáv, predstáv, ocakávaní a dôvodov, ktoré im bránia stat sa osvojitelmi. Poznanie niektorých z nich môžu pomôct sociálnym pracovníkom pri plnení ich úlohy aktívne vyhladávat osvojitelov pre opustené deti.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Kompletná… 4. 5. 2017 1908 -- --
 
sk Pozitívny a… 16. 5. 2017 1711 -- --
 
sk Metódy SP 16. 4. 2013 3702 -- --
 
sk Teória výchovy a… 8. 6. 2013 3496 -- --