Systém kariérneho poradenstva pre študentov Trencianskej univerzity A. Dubceka v Trencíne

Škola:Trenčianska univerzita Alexandra…

Fakulta:Fakultu sociálno – ekonomických vzťahov

Študijný odbor:Katedra rozvoja ludských zdrojov a personálneho manažmentu

Popis súborov:.pdf

Cielom diplomovej práce je predstavit súcasný stav kariérneho poradenstva v Slovenskej republike s upriamením sa na jeho poskytovanie v prostredí verejných vysokých škôl. V práci sa zameriavam na poskytované kariérne poradenstvo pre študentov Trencianskej univerzity A. Dubceka v Trencíne. Kariérne poradenstvo sa stáva aktuálnou spolocenskou témou. Je nástrojom na riešenie problematiky efektívnej prípravy na povolanie a zamestnanost. Diplomová práca je rozdelená na tri kapitoly. Prvá kapitola je zameraná na definovanie pojmu kariérne poradenstvo, akým cielovým skupinám sa venuje, akou formou je financované a kto poskytuje služby kariérneho poradenstva v Slovenskej republike. V druhej kapitole sa zaoberám poradenstvom na Trencianskej univerzite Alexandra Dubceka v Trencíne poskytované prostredníctvom Centra kariérneho poradenstva na Fakulte sociálno-ekonomických vztahov. Záverecná kapitola je venovaná komparácií systémov kariérneho poradenstva fungujúcich na Vysokej škole bánskej – Technickej univerzite v Ostrave v Ceskej republike a Trencianskej univerzite Alexandra Dubceka v Trencíne.

sk KARIÉRNE… 13. 6. 2007 4907 -- --