NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

KOMUNIKÁCIA A SOCIÁLNE ZRUCNOSTI AKO PROSTRIEDOK ZLEPŠOVANIA VZTAHOV MEDZI ŽIAKMI

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Mateja Bela

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 72

Ročník:5

Počet zobrazení:4356

Počet stiahnutí:618

Študijný odbor:KATEDRA ELEMENTÁRNEJ A PREDŠKOLSKEJ PEDAGOGIKY

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborná

Popis súborov:.doc

Diplomová práca sa zaoberá teóriou a výskumom komunikácie detí – žiakov staršieho školského veku, navštevujúcich základné školy v meste a na dedine. Pokúša sa zistit vztah detí ku komunikacným prostriedkom a ich spôsob vyjadrovania pomocou nepriamej komunikácie, používanie mobilov a internetu v nepriamej komunikácii a vplyv nepriamej komunikácie na vztahy medzi žiakmi. Cielom práce je zistit spôsoby komunikácie medzi detmi – žiakmi staršieho školského veku študujúcich na mestských a dedinských školách v Banskobystrickom kraji. Zároven je úlohou preskúmat, aké prostriedky nepriamej komunikácie deti najcastejšie používajú, aký vztah majú k masmediálnym komunikacným prostriedkom, aké nepriame komunikacné prostriedky využívajú v škole a doma a aký vplyv majú nepriame komunikacné prostriedky na vztahy medzi žiakmi. Ludský svet je postavený na komunikácii. Bez získavania a výmeny informácií by sme boli stratení. Vyplýva to z našej biologickej podstaty - príroda vyvažuje našu biologickú nedostatocnost tým, že nás obdarila schopnostou prijímat, využívat a kombinovat informácie, teda mysliet. Schopnost komunikovat sa stala základom ludskej kultúry.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.