NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Perioperacná stratifikácia kardiovaskulárneho a nekardiovaskulárneho rizika u pacientov s kolorektál

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Komenského

Fakulta:Lekárska fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 37

Ročník:6

Počet zobrazení:3007

Počet stiahnutí:116

Študijný odbor:Pracovisko: I. interná klinika FNsP a LFUK Bratislava

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Úvod: Úspech operacnej liecby kolorektálneho karcinómu závisí i na dobrej stratifikácii perioperacného rizika. Ciel: Zhodnotit perioperacné riziko u prežívajúcich / neprežívajúcich. Pacienti: 60 pacientov (m:30, ž:30), priemerný vek: 73 rokov, prežívajúci (38) a neprežívajúci (22). Súbor po intervencii: 9 pacientov (všetci prežívajúci). Metodika: Perioperacné riziko sme vyjadrili císelne v tzv. skóre (dané súctom bodov /b/ priradených rizikovým parametrom,uvádzame len hlavné parametre): (ne)kardiovaskulárne ochorenia: bronchopneumónia, renálna insuficiencia, stav po infarkte myokardu - 1,5 b, hepatopatia, perineálna hemorágia, stav po cievnej mozgovej príhode - 1 b. Zvlášt sme analyzovali skóre globálne a skóre pre rizikové faktory, komorbidity, komplikácie a laboratórne hodnoty (ekg, biochémia, krvný obraz, renálne funkcie, rtg hrudníka). Pri štatistickom spracovaní sme porovnávali podiely binomického rozdelenia na hladine významnosti 0,05 (a nižšej). Najvýznamnejšie rizikové faktory zvýšeného operacného rizika sme intervenovali podla „Protokolu intervencie“ (spolu 9 pacientov, všetci prežívajúci), ktorý sa týka intervencie tých faktorov, ktoré z hladiska morbidity/mortality vyšli ako najdôležitejšie (vid Pernický M., Murín J., Labaš P. Perioperacné (ne)kardiovaskulárne riziko u pacientov s kolorektálnym karcinómom, In 45. fakultná konferencia študentskej vedeckej odbornej cinnosti a 1.vedecká konferencia doktorandov. Zborník abstraktov. – Bratislava, LFUK 2006. – S.34-35). Výsledky: Z analyzovaných parametrov boli najdôležitejšie....

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.