NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Misijný rozmer Cirkvi po II.Vatikánskom koncile

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Trnavská univerzita

Fakulta:Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 86

Ročník:5

Počet zobrazení:3421

Počet stiahnutí:261

Študijný odbor:KATEDRA MISIJNEJ A CHARITATÍVNEJ PRÁCE

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Práca má ambíciu informovat o dôležitosti aplikovania misijného rozmeru Cirkvi na základe rozboru dokumentov II.Vatikánskeho koncilu. Dôraz je postavený na obnovení katechumenátu a prvkov obnovenej pokoncilovej liturgie. Analyzuje praktické dôsledky krestanstva bez osobného svedectva a upozornuje na prvky sociálnej náuky Cirkvi, ktorá v sebe spája rozmer misijný. V závere poukazuje na spôsoby misijnej pastorácie. Táto práca má ambíciu opísat, preco je dôležité delit sa o poklady Cirkvi, preco je ten misijný rozmer Cirkvi taký dôležitý a preco je dôležité súcasne vydávat svedectvo o Božej láske tak ako to bolo odporúcané v dokumentoch Druhého vatikánskeho koncilu. Pokúsit sa objavit a charakterizovat možnosti a miesta pôsobenia Cirkvi a svedkov evanjelia v rôznych situáciách života cloveka a tiež nájst súvislosti, ktoré presviedcajú o tom, že je dôležité nezanedbávat potreby cloveka, všímat si ho tak dôsledne, ako o tom hovorí Sociálne ucenie Cirkvi a ktoré nemá záujem byt zakonzervovaným v dokumentoch, ale práve naopak. Chce byt na pomoci, všetkým, ktorý pracujú na poli obhajovania záujmov cloveka. Cloveka ktorý túži uplatnovat zásady Desatora vo svojom živote a nebojí sa skúšat den co den nasledovat svojho Pána a ucitela tak ako nám to odovzdávajú evanjeliá.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.