NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Komparácia dánskych a švédskych single-issue euroskeptických strán v Európskom parlamente

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Masarykova univerzita v Brně

Fakulta:Fakulta sociálních studií

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 44

Ročník:3

Počet zobrazení:2551

Počet stiahnutí:30

Študijný odbor:Katedra mezinárodních vztahu a evropských studií

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:chválitebný

Popis súborov:.pdf

Text predloženej bakalárskej práce sa zaoberá analýzou dánskycha švédskych single issue euroskeptických strán v EP. Tejto charakteristikezodpovedajú konkrétne tri strany, ktoré sú vzájomne komparované.Deskriptívna cast sa zameriava na popis väcšiny postihnutelných aspektovtýchto politických subjektov. U každej skúmanej strany sú podrobne vykreslenéokolnosti jej vzniku a historický vývoj, ktorý jednotlivé strany sprevádzal. Zameriavajúsa najmä na zlomové okamihy vývoja integracného projektu akými boli zmluvnérevízie a spôsob, aký postoj k nim zaujali. Popis sa dalej zameriava na ichorganizacnú štruktúru, spôsob riadenia a personálne obsadenie vedúcich postov.Podrobne sú preskúmané ich stranícke programy a dokumenty vyjadrujúce sak relevantným politikám. Záverecná cast deskriptívnej casti strucne popisuje aktivitystrán na pôde EP, ich úcast vo frakciách a dôvody ,ktoré ich k tomu viedli.Analytickú cast bakalárskej práce tvorí výskum menovitých hlasovaní piatichposlancov, ktorí boli zvolení práve za skúmané strany. U týchto europoslancov jeempiricky meraná súdržnost ich hlasovaní, ktoré sú opät vzájomne porovnávané,najmä pri politicky citlivých témach.Prostredníctvom skúmania a porovnania ...

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.