Aplikácia XML a MPEG7 pri analýze audia a videa

Fakulta:Elektrotechnická fakulta

Študijný odbor:Katedra telekomunikácií

Popis súborov:.pdf

Výsledkom mojej diplomovej práce je prekladac XML podla štandardu MPEG-7.Preto sa v prvej casti práce venujem štandardu MPEG-7, kde je popísané co je náplnoutohto štandardu. Okrem štandardu MPEG-7 sú tu popísané aj ostatné štandardy z dielneMPEG.Štandard MPEG-7 velmi úzko spolupracuje s týmito štandardami, a to najmäs MPEG-4. Preto je tu priblížená funkcnost a najmä využitie týchto štandardov.Co sa týka spolupráce MPEG-4 a MPEG-7 zacína byt castým javom, že kýmMPEG-4 prenáša audio-vizuálny materiál (AVM), MPEG-7 popisuje typ kompresiea taktiež dalšie informácie o obsahu AVM. Okrem toho sa k tejto dvojici štandardov mápripojit ešte budúci štandard MPEG-21, ktorý sa bude starat o spoluprácu štandardov aautorizáciu.Bezprostredne potom zacína kapitola o znackovacom jazyku XML, ktorý slúžiako DDL pre štandard MPEG-7. V tejto kapitole sú popísané pravidlá pre vytváranieXML dokumentov, a taktiež sú popísané hlavné casti takéhoto dokumentu. Sú tu tiežspomenuté schémy a menné priestory, ktoré sú v poslednej dobe neoddelitelnou súcastouXML dokumentu...