NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Aplikácia XML a MPEG7 pri analýze audia a videa

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Žilinská univerzita v Žiline

Fakulta:Elektrotechnická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 51

Ročník:5

Počet zobrazení:2720

Počet stiahnutí:3

Študijný odbor:Katedra telekomunikácií

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Výsledkom mojej diplomovej práce je prekladac XML podla štandardu MPEG-7.Preto sa v prvej casti práce venujem štandardu MPEG-7, kde je popísané co je náplnoutohto štandardu. Okrem štandardu MPEG-7 sú tu popísané aj ostatné štandardy z dielneMPEG.Štandard MPEG-7 velmi úzko spolupracuje s týmito štandardami, a to najmäs MPEG-4. Preto je tu priblížená funkcnost a najmä využitie týchto štandardov.Co sa týka spolupráce MPEG-4 a MPEG-7 zacína byt castým javom, že kýmMPEG-4 prenáša audio-vizuálny materiál (AVM), MPEG-7 popisuje typ kompresiea taktiež dalšie informácie o obsahu AVM. Okrem toho sa k tejto dvojici štandardov mápripojit ešte budúci štandard MPEG-21, ktorý sa bude starat o spoluprácu štandardov aautorizáciu.Bezprostredne potom zacína kapitola o znackovacom jazyku XML, ktorý slúžiako DDL pre štandard MPEG-7. V tejto kapitole sú popísané pravidlá pre vytváranieXML dokumentov, a taktiež sú popísané hlavné casti takéhoto dokumentu. Sú tu tiežspomenuté schémy a menné priestory, ktoré sú v poslednej dobe neoddelitelnou súcastouXML dokumentu...

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.