NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

JAZYKOVÁ TABU

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Palackého

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Český jazyk

Počet strán: 104

Ročník:5

Počet zobrazení:5088

Počet stiahnutí:7

Študijný odbor:Katedra romanistiky

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:chválitebný

Popis súborov:.doc

Tato práce pojednává o principu tabu ve sfére jazykové komunikace. Jazyková tabu jsou recová omezení, na která naráží mluvcí pri tvorbe svého komunikátu. Tato omezení se odrážejí ve všech plánech jazyka; podrobne studujeme predevším lexikální plán. Zamerujeme se na základní tematické oblasti, které princip tabu silne zasahuje. Z hlediska (diachronního a synchronního) smeru pohledu na jazyková tabu vymezujeme dve skupiny: archaická tabu a spolecenská tabu. Uvádíme príklady z ruzných indoevropských jazyku; predevším srovnáváme situaci v ceském a francouzském jazyce.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Teórie… 20. 8. 2015 3702 -- --
 
cz Etopedie 19. 6. 2007 3017 -- --
 
sk pascal 20. 3. 2007 2824 -- --
 
sk Pohybové aktivity v… 15. 12. 2005 3959 -- --
 
sk Rómska kultúra 20. 3. 2009 4814 -- --