NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Analýza nebezpecenstiev s humánnym dopadom v organizácii Š&B BIOHOLZ s.r.o. Podbrezová

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Technická univerzita vo Zvolene

Fakulta:Fakulta environmentálnej a výrobnej--

Autor: jardo

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 81

Ročník:5

Počet zobrazení:2919

Počet stiahnutí:202

Študijný odbor:Katedra priemyselného inžinierstva

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Cielom mojej diplomovej práce je analýza rizika s humánnym dopadom, ako aj zistenie podmienok pracovného prostredia v danej organizácii. Dalej obsahuje vypracovanie návrhov na zníženie rizika na akceptovatelnú mieru a zlepšenie pracovných podmienok. Firma sa zaoberá spracovaním gulatiny a následnou výrobou výrobkov zo sušeného alebo surového dreva. V prvej a druhej kapitole sa venujem charakteristike posudzovaného objektu a opisu výrobného procesu. Tretia kapitola obsahuje teóriu ohladom rizika, co je to riziko, ako riziko vzniká a ako ho budeme posudzovat. Štvrtá kapitola je venovaná pracovnému prostrediu, v ktorom sa bližšie venujem hluku, prašnosti a osvetleniu. Obsahuje základné pojmy, legislatívu a spôsoby hodnotenia podmienok pracovného prostredia. Piata kapitola je venovaná analýzam a meraniam. Analyzuje sa tu systém manažérstva BOZP a nebezpecenstvo hroziace od strojnotechnologickej sústavy a od medzioperacnej manipulácie. V kapitole sú uvedené výsledky merania hlucnosti, prašnosti a osvetlenia, ktoré boli vykonané v danej organizácii. V šiestej kapitole je návrh opatrení pre zníženie rizika a zhodnotenie merania pracovného prostredia, porovnanie s legislatívou a zníženie na akceptovatelnú mieru.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.