NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

MERANIE LESKU VYBRANÝCH PAPIEROV A FÓLIÍ POMOCOU LASEROVÉHO LÚCA

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita

Fakulta:Fakulta chemickej a potravinárskej--

Autor: victimka

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 23

Ročník:3

Počet zobrazení:2115

Počet stiahnutí:543

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborne

Popis súborov:.doc

Cielom tejto práce je zmerat lesk vybraných papierov a fólií pomocou experimentálneho zariadenia s laserovým lúcom a komercného leskomeru. Tlacové papiere, kartóny a lepenky možno charakterizovat velkým množstvom rôznych vlastností, ktoré možno rozdelit na vlastnosti všeobecné, fyzikálne, mechanické, optické, chemické a funkcné. Z hladiska tlace sú významné funkcné vlastnosti, ktoré sa delia na potlacitelnost (hladkost papiera, savost, lesk, opacita) a spracovatelnost. Na spracovatelnost fólií pri tlaci, samotnú potlacitelnost i na výsledný efekt tlace vplývajú viaceré objemové i povrchové vlastnosti. Sú to najmä vlastnosti mechanické, optické (priehladnost, opacita, lesk), adhézia k iným materiálom, polarita a zmácatelnost.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.