NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Patentový prieskum v oblasti záchrany kníh a knižných dokumentov

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita

Fakulta:Fakulta chemickej a potravinárskej--

Autor: victimka

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 47

Ročník:3

Počet zobrazení:2422

Počet stiahnutí:212

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:chválitebný

Popis súborov:.doc

Cielom tejto práce bolo vykonat patentový prieskum a oboznámit sa so spôsobmi modifikácie s dôrazom na chemické látky. V prvej casti sa nachádza strucný prehlad doteraz známych procesov ochrany kníh a dokumentov, ich poškodenie vplyvom dlhodobého uskladnenia a používania. Samovolný proces rozpadu týchto dokumentov je spôsobený vznikom kyslých degradacných produktov, ktoré možno odstránit procesom neutralizácie, alebo masovou deacidifikáciou. V druhej casti projektu sa vykonal patentový prieskum so zameraním na rôzne postupy deacidifikácie papiera. Informácie sa zobrazili do prehladných tabuliekV prílohe je uvedený zoznam použitých patentov, zo zdrojov kanadskej, americkej a európskej elektronickej databázy patentov.

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.