NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Naucený optimizmus. Prehlad teoretických koncepcií pozitívnej psychológie

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita sv. Cyrila a Metoda

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 68

Ročník:5

Počet zobrazení:4514

Počet stiahnutí:365

Študijný odbor:Katedra psychológie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.doc

Autor v predkladanej práci uvádza na slovenskú psychologickú scénu novú paradigmu pozitívnej psychológie. Venuje sa oboznámeniu citatela s filozofickými a historickými okolnostami vzniku pozitívnej psychológie. Pozitívna psychológia nadväzuje na dlhú tradíciu individualizmu v západnej filozofii, na evolucionistický, materialistický a monistický prístup k výskumu cloveka, na kognitivizmus Chomského, Piageta, Neissera a ich pokracovatelov. Pozitívna psychológia pomocou menovaných prístupov tematizuje a systematizuje duševný život cloveka, pricom dôraz kladie na štastie, zmysluplný život, well-being, flow, sily a cnosti jednotlivcov a skupín. Autor práce uvádza množstvo príkladov výskumu týchto konštruktov a ich aplikácií v každodenných životoch ludí. Na metodologickej úrovni pozitívna psychológia vychádza z filozofie amerického pozitivizmu. V Európe sa metodologický záujem pozitívnych psychologiciek rozširuje o kvalitatívny výskum a non-pozitivistické hladiská. Autor dáva priestor aj kritike pozitívnej psychológie z pozícií postmodernistov a humanistov. V poslednej casti práce autor uvádza možnosti, ktoré ponúka súcasná pozitívna psychológia výskumníkom, vedkynám i študentom na celom svete. V závere oboznamuje citatelky s vlastným návrhom výskumného projektu, zameraného na dimenzie slobody, štastia a zmysluplnosti v medziludských vztahoch v najširšom zmysle slova.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.