NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Internet vo vyucovaní astronómie a astrofyziky

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Trnavská univerzita

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 46

Ročník:5

Počet zobrazení:4823

Počet stiahnutí:89

Študijný odbor:Katedra fyziky

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:.pdf

Hlavným cielom predkladanej diplomovej práce je vytvorit pre ucitelov prehlad základných internetových stránok, podla ktorých si lahko a rýchlo nájdu na internete informácie, obrazový a prípadne aj zvukový materiál, použitelný pri vyucovaní jednotlivých tém z oblasti astronómie a astrofyziky na základnej škole.V prvej kapitole sa venujeme možnostiam vzdelávania a zapájania sa základných škôl do internetovej siete. Strucne sme zhrnuli vývoj a dostupnost internetu v slovenských školách. Ako porovnanie a súcasne inšpiráciu uvádzame, ako využívajú internet ucitelia v USA, ktorá je velmocou v oblasti informacných technológií.Druhá kapitola je venovaná rozdeleniu astronómie a vybraným historickým medzníkom v jej vývoji.Tretia kapitola obsahuje prehlad ucebných osnov prvého a druhého stupna základnej školy so zameraním na využitie astronomických poznatkov v jednotlivých prírodovedných a spolocenských predmetoch.Vo štvrtej – nosnej – kapitole uvádzame možnosti využívania internetu na vyucovaní fyziky, ako aj iných predmetov, v ktorých sa preberá ucivo týkajúce sa astronómie a astrofyziky. Je orientovaná na informácie, ktoré sme na internete našli. Uvádzame prehlad webových stránok súvisiacich s astronómiou, ci už s jej históriou, predmetom súcasného výskumu vesmíru alebo vôbec významu astronómie pre ludstvo. Devätdesiat percent z uvádzaných stránok obsahuje informácie zo všetkých oblastí astronómie a je preto možné cerpat z nich námety pre ktorýkolvek z vyucovaných predmetov. Preto je potrebné, aby ucitel, ktorý má záujem o doplnenie alebo rozšírenie výuky pomocou internetu, tieto stránky navštívil a vybral si z nich relevantné informácie. V tomto ohlade využívame princíp možnosti volby pri výbere vhodných informácií.V Závere sme zhrnuli význam tejto práce a jej prínos pre vzdelávanie, najmä v súvislosti s modernizáciou školského systému.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.