NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Riadenie varáka rektifikacnej kolóny ako systému s integracnými vlastnostami

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita

Fakulta:Fakulta chemickej a potravinárskej--

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 59

Ročník:5

Počet zobrazení:1045

Počet stiahnutí:30

Študijný odbor:KIRP

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborne

Popis súborov:.pdf

Úlohou diplomovej práce bolo navrhnút riadenie pre varák rektifikacnej kolónys integracnými vlastnostami. K hlavným programom využitým pri riadení patrí STEP7a WinCC, ktoré sú pomocou pracovnej stanice SIMATIC S7 - 300 napojené na varák.Ako regulátor bol v STEP7 využitý PID regulátor, ktorý predstavuje blok FB41. Práca sataktiež zaoberá využitím DDE rozhrania na prepojenie programov MATLAB, MicrosoftExcel a WinCC. V MATLABe sa pomocou navrhnutého regulátora vypocíta akcnávelicina a pomocou DDE rozhrania a spomenutých programov sa posiela akcný zásah navarák rektifikacnej kolóny. Pri riadení varáku boli využité viaceré typy regulátorov.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.