NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Historický vývoj a mariánska úcta na Slovensku

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Katolícka univerzita v Ružomberku

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 43

Ročník:5

Počet zobrazení:3295

Počet stiahnutí:2

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:doc

Jednoduchý slovenský lud prichádzal po stárocia na kalvárie so svojimi radostami i starostami. Pomery v súcasnosti sa zmenili. V terajších casoch už máme dostatok možností vtlacit pútiam novú tvár podla vlastných predstáv. A na základe naších tradícií usilovat sa urobit ich takými, aby pre terajšie i budúce pokolenia sa opät stali regeneráciou duše i tela. Mali by sa znova stat prítažlivými pre všetky vrstvy obyvatelstva, tak ako to bývalo v minulosti. Práca nám poskytuje informácie, že ani v najtažších casoch náboženského života, v casoch prenasledovania, púte na Orave nezanikli.Cielom našej diplomovej práce bolo predovšetkým zhromaždit co najviac informácií a spracovat ich do ucelenej podoby a tak podat súhrnné informácie o pútnických miestach na území hornej Oravy. Pozornost sme sústredili najmä na obdobie komunizmu, kedy nielen púte, ale všetky prejavy zbožnosti prechádzali tažkou skúškou.Súcasne sme venovali pozornost aj charakteristike historických a umeleckých hodnôt spomínaných objektov.Tým sme chceli prispiet k doplneniu problematiky v oblasti, ktorá v slovenskej histórii je ešte stále nedostatocne prebádaná a ako dúfame, stane sa v budúcnosti predmetom hlbšieho záujmu.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Environmentálne… 11. 6. 2006 3267 -- --