NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Dejiny Farnosti Sedliacka Dubová

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Katolícka univerzita v Ružomberku

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 55

Ročník:5

Počet zobrazení:3787

Počet stiahnutí:127

Študijný odbor:Katedra histórie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:doc

Hlavnou témou našej práce sú dejiny farnosti Sedliacka Dubová. Práca je rozdelená na pät kapitol. Obsahuje dve tabulky a osem obrázkov. V prvej kapitole charakterizujeme prostredie v ktorom sa farnost Sedliacka Dubová nachádza, jej polohu, rieky a horstvá. Druhá kapitola pojednáva o pociatkoch osídlenia a o živote prvých ludí v tejto oblasti. Tretia kapitola približuje históriu obce Sedliacka Dubová od jej vzniku až po súcasnost. Štvrtá obsahovo najrozsiahlejšia kapitola nás oboznamuje so životom dubovskej farnosti v historických etapách jej vývoja. V poslednej piatej kapitole opisujeme sakrálne objekty. Práca je doplnená obrazovou prílohou.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.