NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Rehola Notre Dame

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Katolícka univerzita v Ružomberku

Fakulta:Filozofická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 46

Ročník:5

Počet zobrazení:3970

Počet stiahnutí:24

Študijný odbor:Katedra histórie

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:doc

Školská rehola Kanonistiek sv. Augustína rehole Notre Dame za 400 rokov svojej existencie vychovala vela dievcat a chlapcov. Na území Slovenska pôsobí vyše 250 rokov a napriek tomu je málo známa. V roku 1940 prišli sestry aj do Novák, kde adaptovali na kláštor bývalý Rakovského kaštiel a o rok otvorili prvú triedu Rímsko-katolíckej dievcenskej meštianskej školy. Neobmedzovali sa len na školskú cinnost, ale mnohými spôsobmi boli užitocné miestnym obyvatelom v zmysle hesla zakladatelky rehole Alexie Le Clerc: „Konat co najviac dobra.“ Po 10 rokoch pôsobenia a postupného obmedzovania ich pôsobnosti v rokoch 1945 a 1948 boli násilné vystahované v rámci Akcie „R

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.

Podobné dokumenty

Názov práce Dátum A4 Slová Hodnotenie
 
sk Prenasledovanie… 1. 5. 2005 3968 -- --