NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Klimatizácia kinosály

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Slovenská technická univerzita

Fakulta:Stavebná fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 74

Ročník:5

Počet zobrazení:2544

Počet stiahnutí:157

Študijný odbor:--

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:doc

Cielom tejto práce bolo riešit\\\\\\' problém vetrania a klimatizácie zhromaždovacích priestorov - konkrétne kinosál, pocnúc zohladnením všeobecných požiadaviek a podmienok až po návrh konkrétneho klimatizacného systému. Náklady na prevádzku vetracích a klimatizacných zariadení sú znacné, niekolkonásobne väcšie než na zariadenia vykurovacie. Preto musí byt venovaná celkovej koncepcii náležitá pozornost, aby zariadenia neboli vzhladom na úspory energie odstavované. Hlavne ide o hospodárnu prevádzku (iba taký prívod cerstvého vzduchu, ktorý je hygienický a pre technológiu nutný) a využívanie tepla z odvádzaného vzduchu. Aby sa ušetrila energia na prevádzku a zefektívnila úcinnost vetrania boli zavedené do klimatizácie kinosál systémy s prúdením vzduchu zdola - hore. Pre tento spôsob boli použité ako distribucné prvky podrúcky na objednávku vyhotovených sedadiel. Charakteristikou väcšiny vetracích a klimatizacných zariadení je dlhá prevádzková doba a neprerušovaná prevádzka pocas celej pracovnej doby. Zariadenia s trvalou prevádzkou musia byt sústavne udržované, kontrolované a musí im byt venovaná odpovedajúca pozornost, ako iným strojným zariadeniam. Väcšinu týchto kontrol zvládne automatická ústredna a tým redukuje pocet potrebných pracovníkov. Pre bežné kontroly by u všetkých zariadení malo byt i základné prístrojové vybavenie : anemometer, mikromanometer, teplomer pre meranie teplôt vzduchu i povrchových teplôt , vlhkomer. Vhodný je i osobný pocítac pre rýchle zhodnotenie funkcie súcastí zariadenia.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.