NAJVÄČŠIA DATABÁZA
ŠTUDENTSKÝCH REFERÁTOV NA SLOVENSKU

Nájdi si dokument, ktorý potrebuješ v inom jazyku: SK CZ HU

Celkom prác: (1585)

Jazykové kurzy, štúdium a pobyty v zahraničí
Prihlásenie Prihlásenie Registrácia
Pridaj svoju prácu

Úroven motorických a somatických ukazovatelov v ontogenéze vývoja žiacok Osemroc

Odoslať známemu Nahlásiť chybu Buď prvý, kto sa vyjadrí k tomuto príspevku (0)

Škola:Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Fakulta:Pedagogická fakulta

Autor: antiskola@antiskola.eu

Jazyk:Slovenský jazyk

Počet strán: 49

Ročník:5

Počet zobrazení:2919

Počet stiahnutí:6

Študijný odbor:Katedra telesnej výchovy

Typ dokumentu:text v elektronickej forme

Antiškola známka:výborný

Popis súborov:doc

Diplomová práca sa zaoberá monitorovaním a prognózou motorických a somatických ukazovatelov v ontogenéze vývoja žiacok Osemrocného gymnázia Hansa Selyeho v Komárne v priebehu ôsmich rokov. Vo výskume využívame longitudinálne sledovanie, regresívny model priebehu a prognózy výkonnosti.Práca je rozdelená do piatich kapitol, obsahuje 10 obrázkov a 3 tabulky. Prvá kapitola sa zaoberá rozborom výskumného problému, rozdelením, charakteristikou, metódami a formami rozvoja pohybových schopností. V druhej kapitole stanovujeme ciel, hypotézy a úlohy výskumnej práce. Tretia kapitola sa zaoberá metodikou výskumnej práce. V štvrtej oboznamujeme s výsledkami výskumnej práce a v piatej kapitole ich vyhodnocujeme.Pri výskume sme využili testovú batériu týchto testov: clnkový beh 4x10 m, skok do dialky z miesta, lah – sed za 1min., 12 min. beh. Somatické premenné sme sledovali telesnou výškou a telesnou hmotnostou. Tieto testy nám pomohli zistit a zhodnotit aktuálny stav pohybovej prípravy. Porovnanie výsledkov s priemernou populáciou prinieslo zistenie, že žiacky našej školy sú na vyššej pohybovej úrovni. Na základe zistených výsledkov boli doporucené možnosti zlepšovania sa žiacok pomocou rozvoja pohybových schopností. Motorické a somatické ukazovatele sú závislé od zataženia genetických predpokladov, sociálnych a psychických faktorov, od ucebných osnov a od metód, ktorými ucitel pôsobí.

Obsah/Ukážka dokumentu

Zoznam súborov - STIAHNUŤ

Pre stiahnutie tejto práce máš dve možnosti

Ako vytlačiť naskenovaný dokument

Z dôvodu zachovania dostatočnej kvality a čitateľnosti skenovaných dokumentov, sú niektoré z nich ponúkané vo vyššom rozlíšení. Je preto možné,že pred ich tlačou je potrebné spraviť jednoduché úpravy,aby boli vytlačené vo veľkosti A4. Najjednoduchším riešením je otvorenie dokumentu (obrázku) v programe "Prehliadač obrázkov a faxov", v ktorom je pri tlači možné intuitívne nastaviť požadovaný formát. Niektoré tlačiarne ponúkajú možnosť tohto nastavenia priamo v ich vlastnostiach. (väčšinou ako "Fit to page"). Pre skúsenejších užívateľov doporučujeme úpravu napr. v programe Adobe Photoshop, tu sa dá nastaviť podľa vlastného uváženia veľkosť aj rozlíšenie obrázku.